DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Vahap Seçer’den Mersin Cemevi’ne ziyaret

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vahap Seçer’den Mersin Cemevi’ne ziyaret

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin Cemevi’ni ziyaret etti.

Mersin’in; her inanç grubundan insanın yaşadığı bir şehir olduğunu belirten Seçer, kendisinin de kentin Belediye Başkanı olarak her inanç grubuna saygı duyduklarını belirtti. Bugüne kadar hep bu anlayışta olduklarını söyleyen Seçer, eşit yurttaşlık haklarına saygı duyulmayan veya ötekileştirilen insanlara da pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.

“Biz insanların rengini görmüyoruz”

31 Mart’ta 5 yıllık emeğin sandığa nasıl yansıdığını tüm Türkiye’ye göstereceklerini söyleyen Seçer, 2019’da kendisi hakkında söylenen yanlış söylemleri 5 yıl boyunca gerçekleştirdikleri adil ve eşit hizmet anlayışı sayesinde haksız çıkardıklarını hatırlatarak, “Şimdi insanlar, ‘Bu insan ayrımcılık yapmadı.’ diyorlar. Bizim kültürümüzde ve öğretimizde de bu var. Biz insanların rengini görmüyoruz. Sözümüzde, retoriğimizde ne söylüyorsak uygulamamızda da bunu yapıyoruz” dedi.

Gelecek 5 yılda Mersin’i çok daha iyi noktalara götüreceklerini ifade eden Seçer, “Mersin’in kapsayıcı ve kucaklayıcı anlayışa ihtiyacı var. Bu anlayışın bu topraklarda tahkim olması için mücadele edeceğim” ifadelerine yer verdi.