DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Vahap Seçer, Amatör Spor Kulüpleri ile Bir Araya Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vahap Seçer, Amatör Spor Kulüpleri ile Bir Araya Geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. serisinin 8. toplantısını Mersin’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile gerçekleştirdi.

5 yıl boyunca spora ve sporcuya her konuda destek verdiklerini belirten Seçer, gelecek dönemde de bu tür desteklerin artarak devam edeceğini vurguladı. Amatör spor kulüplerine 4 yılda toplam 19 milyon 641 bin TL yardım yaptıklarını aktaran Seçer, “2024 yılında da bu bütçeyi artırarak yardımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Sporun topluma birçok faydası olan bir alan olduğunu belirten Seçer, “Spor demek, turnuvalar, müsabakalar demek. Dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun insanların bir sporcuyu, bir takımı destekleme arzusuyla bir arada olması demek. İnsanları bir araya getirdiğiniz zaman kentte huzuru sağlarsınız” ifadelerine yer verdi.

Büyükşehir’in sorumluluk alanındaki imar planlarının bitmesinin kendilerine büyük kolaylık sağladığını ifade eden Seçer, ilçe belediyelerinin de çalışmaları bitirmesinin ardından yeni dönemde kentin farklı bölgelerine spor tesisleri ve sahaları kazandıracaklarını duyurdu.

Başkan Seçer, yaptıkları hiçbir projeyi oy almak için yapmadıklarını ifade ederek, “Ben hiçbir projeyi oy beklentisi ile yapmadım. Biz, ‘bu bize oy getirir’ diye proje yapmayız ‘Alkışlasınlar, yardım yaptı desinler’ diye de tutamayacağımız hiçbir sözün altına girmedik” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesindeki her kuruşu harcarken dikkatli olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Bu bizim paramız değil, vatandaşın parası. Bizim için her kuruş çok kutsal ve çok değerli. Onun için çok dikkatli harcamamız lazım” diye belirtti.