DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TİP Tarsus Örgütü’nde istifalar: “Popülist yaklaşımlar ve düzen siyaseti…”

Yayınlanma Tarihi : Google News
TİP Tarsus Örgütü’nde istifalar: “Popülist yaklaşımlar ve düzen siyaseti…”

Eski milli futbolcu ve İYİ Parti Hatay Milletvekili Adayı Gökhan Zan’ın TİP’in Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilmesinin ardından partide tepki istifaları geldi.

Türkiye İşçi Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Gökhan Zan‘ı aday göstermesi parti içinde istifalara neden oldu.

Partinin ilçe yönetimi adına yapılan açıklamada “Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak kısıtlı imkanlarla aylardan bu yana partimizin çalışmalarını yürütmekteyiz. Halkımızı iktidar ve muhalefet arasındaki sıkışmışlıktan kurtarmak iddiası ile yola çıktığımızı ifade ederken geldiğimiz noktada bu sıkışmışlık haline bir katkı da partimiz tarafından yapılmaktadır. Biz Anayasa’nın dahi uygulanmadığı bir ülkede, diğer partilerin sürekli sandığı işaret eden muhalefetinin karşısında durduğumuzu iddia ederken, parti günlük popülist yaklaşımlarla aday tanıtmaktadır. Bugün, Gökhan Zan’ın adaylığının gösterdiği sonuç bunun aslında parti politikası haline geldiği gerçeğidir” denildi.

“TİP’in sürekli popüler kimlikler üzerinden adaylık dayatmasının partinin varoluş amacına ters olduğu” vurgulanan açıklamada “Bu zamandan sonra yapacaklarımızın “düzen siyaseti” diye adlandırılan partilerden bir farkı kalmayacak olması sebebiyle Türkiye İşçi Partisi Tarsus İlçe Örgütü olarak mevcut tüm görevlerimizden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimizi bildirmekteyiz” ifadeleri kullanıldı.

Ne olmuştu?

Genel seçimlerde Hatay’da İYİ Parti’den 2’nci sıra milletvekili adayı olan Gökhan Zan, partisinden istifa ettiğini açıklamıştı. Zan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa kararını duyurmuştu. Daha sonra TİP ile görüşme içerisinde olduğu iddiaları ortaya atılan Gökhan Zan, 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde yaptığı konuşma ile takdir toplamıştı.

Mehtap abla