DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.071,47 0.879

Tarsus’ta Seçim Gerilimi: İki Grup Karşı Karşıya Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News

Tarsus’ta bugün öğle saatlerinde Makam bölgesinde yaşanan ve CHP adayı Ali Boltaç ile Ülkü Ocağı mensubu oldukları iddia edilen iki grup arasında oluşan gerginlikle ilgili olarak açıklamalar geldi.

CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Ali Boltaç’tan konuya ilişkin gelen açıklama şöyle:

“CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Ali Boltaç sabah saatlerinde Makam mevkiinde bulunan esnafları ziyaret etti. Ziyaret esnasında Ülkü Ocakları İlçe Binasında bulunan bir grup Boltaç ve ekibine sözlü saldırıda bulundu. 

Bu sataşmanın ardından Ülkü Ocaklarına bağlı gençlerle, Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç’ın ekibi arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Sakinliğini koruyan Ali Boltaç , kendi ekibine müdahale ederek olayların büyümesini engelledi.”

Boltaç, açıklamasında “ Önemli bir seçim sürecine girdik. Sabah saatlerinde Makam mevkiinde benim ve arkadaşlarımın yaşadığı bu üzücü saldırının bir kez daha yaşanmamasını umuyorum. Bu tavır bırakın bir siyasi kolu ya da unsuru hiçbir Tarsuslu’ya yakışmaz.

Çünkü biz barışın ve huzurun kentiyiz. Biz bu ülkede hatta dünyada medeniyetle en erken tanışan bir bölgeyiz. Bizim demokrasi geleneğimiz hem köklü hem de eskilere dayanır. Tahammül ve olgunluk bu topraklara atılmış en bereketli tohumdur.

Yaşadığımız bu sözlü ve fiili saldırının bir kez daha yaşanmaması tek dileğimiz. İnsan hayatı tüm ideolojilerin, tüm inanışların ve tüm siyasal amaçların üzerindedir. Bir kişinin bile burnunun kanaması seçime ve demokrasi anlayışımıza leke düşürür.  Bu yaşanan elim olay ışığında tüm siyasal partilerimizi ve rakiplerimizi uyarıyorum. Biz sadece bir seçim yapıyoruz ve kentimizi yönetecek kişiyi seçeceğiz. Koltuğa oturacak kişi hepimizin belediye başkanı olacak. Eğer “Sevgide serbestlik saygıda mecburiyet” düsturu ile hareket edersek kazanan Tarsus olacaktır” ifadelerini kullandı.

Tarsus Ülkü Ocakları’ndan ise gelen açıklama şöyle:

“24.01.2024 saat 12:30 civarında seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti yapmakta olan CHP Belediye Başkan adayı Ali BOLTAÇ ve ekibi Ülkü Ocakları EKV  önünde bulunan gençlerimize sözlü ve fiziksel hakaretlerde bulunarak rahatsızlık vermeye çalışmış.

Medyaya yansıyan olaylar gerçekleri yansıtmamaktadır. Provokatörler ve karıştırıcı zihniyette bulunan insanlar seçim çalışmalarında Ülkü Ocaklarını lekelemeye çalışmaktadır kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Tarsus’ta bugün öğle saatlerinde Makam bölgesinde yaşanan ve CHP adayı Ali Boltaç ile Ülkü Ocağı mensubu oldukları iddia edilen iki grup arasında oluşan gerginlikle ilgili olarak açıklamalar geldi. CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Ali Boltaç’tan konuya ilişkin gelen açıklama şöyle: “CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Ali Boltaç sabah saatlerinde Makam mevkiinde bulunan esnafları ziyaret etti. […]

DEVAMINI OKU