DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.324,01 -0.802

Dem Parti’li Bozan’dan Hayali Seçmen Açıklaması

Yayınlanma Tarihi : Google News

DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, hayali seçmenlere ilişkin Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada; Mayıs ayı genel seçimlerinin ardından Akdeniz ilçesine hayali seçmen olarak taşınan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve belediye bürokratlarını tek tek ifşa etti.
Bozan, “Akdeniz Belediye Başkanı Gültak seçimi kaybedeceğini anlayınca usulsüz seçmen taşıma suçunu işledi. Nüfus müdürlüğü bu suçlara alet oldu. Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü bu suçları örtbas etti. İlçe Seçim Kurulu da bu suçlara göz yumdu” dedi.
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) TBMM’ye ‘Usule aykırı şekilde şaibeli seçmen kaydırma işlemlerinin araştırılması’ üzerine önerge verdi. Önerge üzerine konuşan DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve belediye bürokratlarının Mayıs ayı genel seçimlerinin ardından hayali seçmen olarak Akdeniz ilçesine seçmen kayıtlarını taşıdıklarını söyledi.
“AKP’nin saatlere sığdırılamayacak rezilliklerini 5 dakikada anlatmaya çalışacağım” diyerek konuşmasına başlayan Bozan, “Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, kendisinin ve ailesinin seçmen kaydını Mayıs seçimlerinden sonra Akdeniz İlçesine taşımış. Gerçekte nerde oturuyor peki? Yenişehir İlçesinde. Kime taşınmış? Bacanağına. Ev kaç odalı? Çakma 3 artı 1. Evde kaç kişi kayıtlı? 28 kişi. Şimdi evi göstereyim size. İşte, 28 kişi bayrağın asılı olduğu 2. katta oturuyor. AKP’nin tescillenmiş fotoğrafıdır bu” dedi.

Bozan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ile beraber seçmen kayıtlarını Akdeniz ilçesine taşıyan bürokratlara dair de,
“Onur Eryılmaz Gümüştok – Belediye başkan yardımcısı ve özel kalem müdürü: 11 kişi
Fatih Mehmet Kaytancı- İmar ve ruhsat müdürü 21 kişi
Meryem Sevinç Gündüz – Çevre koruma müdürü 7 kişi
Mehmet Mavi – Destek hizmetleri müdürü 21 kişi
Mustafa Burhan – İmar ve şehircilik müdürü 7 kişi
Jale Öztoprak – Yazı işleri müdürü 35 kişi
Ufuk Sivaslıoğlu – Zabıta Müdürü 15 kişi (Şuna özel bir dipnot geçmem gerekiyor. Zabıta müdüründe adres var ama ortada ev yok. Bizzat gittim, Konu komşuya sordum, zabıta müdürü komşunuz varmış dedim. Hepsinin ağzı açık kaldı. Neden kalmasın ki?)
Devam edelim.
Ali Turna – Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü 19 kişi
Ali Uçar – Kültür ve sosyal işler müdürü 18 kişi
İşte Akdeniz Belediye Başkanı Gültak ve hayalet seçmen çetesinin çetelesi bu” bilgilerini verdi.

Hayali seçmen tespitlerine ilişkin itirazlarda bulunduklarını söyleyen Bozan, “Akdeniz İlçe Seçim Kurulu itirazları reddetti. Şimdi onu anlatayım. İtiraz üzerine tahkikatı yapan kim. Polis. Polisin başındaki Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü kim? Ebubekir Fil. Peki O ne yapmış. O da seçmen kaydını ailesiyle birlikte Mayıs seçimlerinden sonra Mezitli’den Akdeniz ilçesine kaydırmış. Hangi mahalleye? Siteler Mahallesine. O kaç kişiyle kalıyor. 11 kişiyle. Yani özetleyecek olursam; Akdeniz Belediye Başkanı Gültak seçimi kaybedeceğini anlayınca usulsüz seçmen taşıma suçunu işledi. Nüfus müdürlüğü bu suçlara alet oldu. Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü bu suçları örtbas etti. İlçe Seçim Kurulu da bu suçlara göz yumdu” ifadelerini kullandı.

“Sizin sesinizi soluğunuzu kesen nedir?”

Ana muhalefet partisine de seslenen Bozan, “Sizin sesinizi soluğunuzu kesen nedir? İlla bu suçların Nişantaşı’nda, Çankaya’da Karşıyaka’da mı işlenmesi gerekiyor” dedi.

Akdeniz’de yaşanan usulsüz seçmen taşımalarının Amed’de, Van’da, Ağrı’da, Bitlis’te, Kars’ta, Erzurum’da, Muş’ta, Ardahan’da, Hakkari’de, Batman’da, Siirt’te, Urfa’da yaşananların özeti olduğunu belirterek, “AKP, yaptığı organize usulsüz seçmen taşıma ile 31 Mart seçimlerine şimdiden şaibe karıştırmıştır. AKP, tescilli bir organize suç şebekesidir. Ama ne yaparsanız yapın; halk sizden büyüktür. Size yenilmedik, yenilmeyeceğiz. Kazanacağız. Bugün emniyet sizin, mahkemeler sizin ama yarın 85 milyon halk size yanıtını verdiğinde yargılanacaksınız. Bu usulsüzlüklerin hesabını yargı önünde vereceksiniz” diye konuştu.

DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, hayali seçmenlere ilişkin Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada; Mayıs ayı genel seçimlerinin ardından Akdeniz ilçesine hayali seçmen olarak taşınan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve belediye bürokratlarını tek tek ifşa etti. Bozan, “Akdeniz Belediye Başkanı Gültak seçimi kaybedeceğini anlayınca usulsüz seçmen taşıma suçunu işledi. Nüfus müdürlüğü bu suçlara alet […]

DEVAMINI OKU