DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tarsus Belediyesi’nden “Benimle Delirir Misin?” oyunu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarsus Belediyesi’nden “Benimle Delirir Misin?” oyunu

Tarsus Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, “Benimle Delirir Misin?” adlı komedi oyunu 5 gün boyunca Tarsuslu tiyatro severlerle buluştu. Tarsus Belediyesi Nikâh Salonu’nda sahnelenen oyun, izleyicilerden yoğun ilgi gördü. İki perde olarak sahnelenen oyunda başrolleri üstlenen Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı, seyircilerle buluştu.

Tarsus Belediyesi Tarsusluları birbirinden komik ve eğlenceli tiyatro oyunları ile buluşturmaya devam ediyor. Kültür ve sanat faaliyetleri ile 5 yıl boyunca Tarsuslulardan büyük takdirler kazanan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Türkiye genelinde rehavet gören, başrolleri Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı’nın üstlendiği, Tiyatro yazarı Mine Artu’nun eseri olan “Benimle Delirir Misin?” adlı komedi oyununu Tarsuslular ile buluşturdu. Sanatseverler oyuna yoğun ilgi gösterdi. Oyun, aşkın yanlış algılanmasını ve evlilik seremonisinin ardından yaşanan trajikomik süreci ele alıyor. Kadın-erkek ilişkilerinin karmaşıklığını konu edinen oyunda, aşkın kör edici etkisi ve sonrasındaki gerçekler komik bir dille aktarılıyor. Tiyatro yazarı Mine Artu’nun eseri olan oyun, Nihan Durukan Yapıcı ve Necmi Yapıcı’nın etkileyici performanslarıyla sahneye taşınıyor. Evlilik, aşk ve ilişkilerin absürtlüklerle dolu dünyasını işleyen oyun, seyircilere unutulmaz bir eğlence sunuyor.

“Bu devirde tiyatroya gitmek bile lüks haline geldi”

Oyunda çok güldüğünü belirten sanatsever, “ Biz Tarsus Belediyesi tarafından bizlere ücretsiz sunulan oyunları hiç kaçırmamaya çalışıyoruz. Çünkü bu devirde tiyatroya gitmek bile lüks haline geldi ve bizler bu hizmetin ücretsiz sunulmasından ötürü çok memnunuz. Bu yoğun tempoda halkı kültür sanatla buluşturmayı ihmal etmeyen başkanımıza sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Nihan Durukan Yapıcı ve Necmi Yapıcı Tarsus halkına teşekkür ederek, “Bizleri 5 gün boyunca sizlerle buluşturan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ediyoruz. Bizi 5 gündür yalnız bırakmayan seyircilerimize de teşekkürü borç biliyoruz, bir nebze yüzünüzü güldürebildiysek ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.