DOLAR 32,5858 % 0.17
EURO 35,0764 % 0.2
STERLIN 41,6283 % 0.39
FRANG 36,8743 % 0.2
ALTIN 2.446,82 % 0,58
BITCOIN 65.297,99 -0.18

Adanalıoğlu’nda yol çalışmaları tamamlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adanalıoğlu’nda yol çalışmaları tamamlandı

Yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan mahalleleri ilçe merkezine bağlayan yollar, meydan, cadde, bulvar ve ana yolların yapılması gibi çalışmaları yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde çalışmalarını eş zamanlı sürdürmeye devam ediyor.

Zemin etüdü yaparak bozuk yolları düzeltip iyileştiren, sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştiren ve ulaşım kalitesini yükselten Büyükşehir ekipleri, bu kapsamda Akdeniz İlçesi’ne bağlı Adanalıoğlu Mahallesi’nde yol çalışmalarını tamamladı. Ekipler, Adanalıoğlu Mezarlığı’ndan- D-400 karayolu arasında bulunan Süleyman Demirel Caddesi’nde 3 bin 600 metrelik sıcak asfalt serim çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, özellikle bölge halkı için önem taşıyan, geçim kaynağı seracılık olan ve Toptancı Sebze ve Meyve Hali’ne ürünlerini götürürken üreticilerin zorlandığı yolu yeni bir görünüme ve konfora kavuşturdu.  Yenilenen yol sayesinde hem ürünlerini daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde Toptancı Sebze ve Meyve Hali’ne ulaştıran üreticiler, hem de konforlu bir yolda ulaşım sağlayan vatandaşlar aldıkları hizmetten oldukça memnun kaldılar.

Güner: “Şu an çok daha sağlıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek bir yol oldu”

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nda Yol Asfalt Şefi Mehmet Onur Güner, Adanalıoğlu Mahallesi’nde Mezarlık ile D-400 karayolu arasında 3 bin 600 metrelik sıcak asfalt serim çalışmasını tamamlayıp vatandaşın hizmetine sunduklarını belirtti. Adanalıoğlu Mahallesi’nde vatandaşların temel geçim kaynaklarının çiftçilik ve tarım olduğunu söyleyen Güner, vatandaşların talebi üzerine çok hızlı bir programla yol çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti. Güner, “Asfalt sermeden önce zemindeki bozuk yerlerin iyileştirmesi yapıldı. Daha sonrasında sağlı- sollu genişletebildiğimiz kadar yolu genişlettik. Burada çok fazla açık kanal da var. Bu kanallarda biriken dallar ve molozlar gibi kirlilikleri temizledik. Şu an çok daha sağlıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek bir yol oldu” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ziraat mühendisi olması sebebiyle özellikle üreticilere, üretime ve tarıma büyük önem gösterdiğini belirten Güner, “Başkan’ımızın çiftçilikle, tarımla uğraşan vatandaşlara ne kadar destek olduğunu hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz senelerde bu yolun devamı olan Adanalıoğlu’nun sahil kısmına Akdeniz Caddesi’nde 3 kilometrelik bir yolu da yenilemiştik. Kazanlı ile bağlantı yolu olan Şıh İbrahim Hekim Caddesi’ni de yenilemiştik. Ekip olarak, Kazanlı, Karacailyas, Adanalıoğlu bu bölgelerden hiç ayrılmadık. Tarımla uğraşan, insanların ürünlerini hale daha sağlıklı ulaştırmasını sağlayan yolları vatandaşların hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

Can: “Büyükşehir hizmetleriyle bize destek oluyor”

Adanalıoğlu Mahalle Muhtarı Kazım Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 2019’da göreve gelmesiyle birlikte Adanalıoğlu’nun hizmet gördüğünü dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin tamamlamış olduğu yol çalışması sonrası yollarının çok güzel olduğunu kaydeden Can, “Adanalıoğlu merkezden D-400’e kadar yapılan yolumuza uçak bile inebilir. Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ediyoruz” dedi. Adanalıoğlu’nun yaklaşık 20 bine yakın nüfusu olduğunu belirten Can, “Burada üreticiler, çiftçiler var. Burası bizim ana yolumuz. Mersin’i; Tarsus’a, Adana’ya bağlayan D- 400 yolumuz. Adanalıoğlu’nun en büyük caddesi burasıydı ve en büyük sorunu da buydu. Çok güzel oldu” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlere değinen Can, “Yol- asfalt, MESKİ, tarımla uğraşan vatandaşların yazın atıklarının toplatılması, kanal temizlikleri her konuda bize destek oldular” dedi.

Adanalıoğlu’nda yaşayan Süleyman Sinceroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Adanalıoğlu’nda daha önce görülmemiş hizmetler yaptığını ifade etti. Sinceroğlu, “Sahil yolumuz berbattı. Araba veya kamyon geçemiyordu. Buraya Büyükşehir bir yol yaptı, otoban gibi oldu. Köyün içindeki bütün yollar asfaltlandı. Buraya Başkan’dan daha önce kaplama yapılmıştı ancak ağır vasıtalar geçince çökme yapıyordu. Şimdi yapılan ise ömürlük bir yol oldu” dedi.

Kendisinin uzun zaman önce hayvancılık yaptığını ve eskiden köy yollarına ulaşımın oldukça güç olduğunu kaydeden Sinceroğlu, “Hangi köye gidersen git asfaltlanmış, alt yapısı var, çeşmesi var. Gittiğimiz yerlere bakıyoruz ne hizmetler var diye. Bunu da Başkanımız Vahap Seçer yaptı. Başkan’ımıza başarılar diliyorum. Tekrar başımızda olmasını diliyorum” diye konuştu.