DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mersin’de Bir Vatandaş Dolandırıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mersin’de Bir Vatandaş Dolandırıldı

Mersin’de S.T. adlı kişinin hesabına bir anda 500 bin lira yattı. Olaya anlam veremeyen S.T., polise giderek durumu anlattı. Hesabın, dolandırıcılık amacıyla kullanılmaya çalışıldığı ortaya çıktı. Gözaltına alınan 2 şüpheliden biri tutuklandı. Para da sahibine iade edildi.

Mersin’de S.T. adlı kişi, hesabına gelen 500 bin TL’den şüphelenip İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliğine ihbarda bulundu.

BirGün’ün haberine göre; Bunun üzerine çalışma yapan polis, öncelikle paraya bloke koydurdu ardından izini sürdü. Banka hesabının dolandırıcılık amaçlı kullanılmaya çalışıldığını belirleyen polis, şüpheliler Ü.S ve Ö.D’yü tespit etti. 2 şüpheli de yakalandı.

Banka kartında bulunan 500 bin TL’nin ise farklı bir ilde bulunan E.S’ye ait olduğu, kedini polis ve asker olarak tanıtan şüpheliler tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı. Para gerekli incelemelerin ardından sahibine iade edildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan şüphelilerden Ü.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.