DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocaispir, Projelerini Anlattı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocaispir, Projelerini Anlattı

Çukurova Bülten (Melek Eliş – Adana)

Cumhur İtifakı’nın  Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, proje tanıtım toplatısı gerçekleştirdi. Bu kentte sorun değil, sadece çözüm üreteceğini söyleyen Kocaispir, “Vatandaşımızın her bir sorununu önemseyen bir anlayışla, şehrimizin merkezinden en ücra köye kadar hizmeti ulaştıracağız” dedi

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıya, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, milletvekilleri, ittifakın belediye başkan adayları ve teşkilat üyeleri katıldı.

Güney ve Kuzey Çevre Yolları Projesi

Adana’nın trafik sorunlarını tespit ettiğini vurgulayan Kocaispir, şunları kaydetti:

“Adana Şehir Hastanemizin önünde bulunan 15 Temmuz Kavşağı’nın altından geçecek şekilde yeni bir battıçıktı yapacağız. Bu battıçıktımızı, göreve geldiğimiz ilk senede, okul tatil dönemine denk gelecek şekilde, 3 ay içerisinde bitirmiş olacağız. Yine bu hat üzerinde yeni bir hafif raylı sistem ile ulaşımı rahatlatacağız. Kentte ulaşımı rahatlatmak için 13 noktada battıçıktı yapacağız. Güney ve Kuzey Çevre Yolları Projesi”ni hayata geçirerek, D400 kara yolu doğu-batı ekseninde kendine özel yolu bulunan ADABÜS otobüs hattını hizmete açacağız. Bu dönemde, uygulamaya hızla alacağımız M2 ve M3 hafif raylı sistem hatlarımızla, Adana’mızda raylı sistem ulaşımını hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getireceğiz. Vatandaşlarımız şehrimizin bir ucundan diğer ucuna raylı sistemler ile seyahat edebilecek. Biz ulaşımda Adana’ya çağ atlatacağız.”

 

 “Güney’de başlattığımız dönüşüm hamlesini tüm Adana’ya yayacağız” 

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiği ilk andan itibaren Güney’de başlattığı  dönüşüm hamlesini tüm Adana’ya yayacağız. Bunu bir keyfiyet değil, ihtiyaç hem de çok acil bir ihtiyaç olduğunu belirterek kentin felaketlere karşı dayanıklı ve dirençli hale getirmek için büyük bir çaba sarf ederek dönüşü yaygınlaştıracaklarını anlattı.

Konutları yerinde dönüştürürken aynı zamanda yeni rezerv alanlarını oluşturacağını belirten Kocaispir, “planlanan  sosyal konu projelerinde çeşitli dezavantajlı gruplarına pozitif ayrımcılık yaparak çeşitli fonlar getireceğiz. Yeni evlenecek ve hiç eve olmayanlara %15 hiç evi olmayan engellilere %10 şehit gazi yakınlarımıza %10 ve kiracıya konut  gibi başlıklar altında inşallah bu. Çalışmaları hep birlikte ve toplumun önünde şeffaf bir şekilde yapmaya gayret gösterecek” dedi.

“Sizinle birlikte vatandaşlara verdiğimiz sözleri hep birlikte tutacağız”

Göreve seçilmesi halinde yapacakları tüm çalışmaların, insanların hayatını kolaylaştırmak üzerine kurulu olacağını vurgulayan Kocaispir, “Belediyemizde hangi çalışma, neden, nasıl, ne kadara yapıldığını halkımızla her zaman paylaşacağız. Biz, ayrıştıran, ötekileştiren, meclis salonlarında kendi üyelerine bile sataşan bir yönetim anlayışını Adana’nın kaderi olmaktan çıkaracağız. Mevcut yönetimin kendi yaptırdığı kurum işi anketlerde bile ‘Kurum kendi çalışanlarına verdiği sözü tutar’ sorusuna ‘Katılıyorum’ diyenlerin oranı maalesef sadece yüzde 25. Buradan Adana Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan emekçi kardeşlerime de seslenmek isterim. Bizimle çalışmaktan, Adanamız’a değer üretmekten ve bizimle yol arkadaşlığı, kader birliği yapmaktan kesinlikle mutlu olacaksınız, huzurlu olacaksınız. Biz size verdiğimiz sözleri tutacağız. Sizinle birlikte vatandaşlara verdiğimiz sözleri hep birlikte tutacağız” dedi