DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.212,69 -1.072

Mahfuz Güleryüz, CHP’nin iddialarına yanıt verdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mahfuz Güleryüz, CHP’nin iddialarına yanıt verdi

Adana’da DEM Parti’nin adaylarını çekeceği ve CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi adayı Zeydan Karalar’ın ittifakın adayı olduğu iddiasına sert tepki gösteren Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Mahfuz Güleryüz, “Neyin ittifakı. Çekilmiyoruz, burayı kazanmaya geldik, kazanmaya” diye yanıt verdi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adana İl Örgütü, Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçe Mahallesi Cuma Pazarı Caddesi’nde gerçekleştirdiği büro açılışı mitinge dönüştü. Büro açılışında; DEM Parti Adana İl Örgütü, Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Mahfuz Güleryüz, Seyhan Belediyesi Eşbaşkan adayları Sever Uzun ve Mehmet Karakış, Yüreğir Belediyesi Eşbaşkan adayları Şükran Efetürk ve İbrahim Kocaman ile Çukurova Belediyesi Eşbaşkan adayları Feyruze Gümüş ve Mehmet Can Çelik halka tanıtıldı.

Açılış öncesi konuşan DEM Parti Adana İl Eşbaşkanı Seyfettin Aydemir, açılışa katılanlara teşekkür ederek, “Yıllardır alanlardasınız. Barış için, kardeşlik için, demokrasi için tüm halkının halk olmaktan kaynaklı taleplerini yerine getirmesi için kazanacağız. AKP MHP faşizminin her türlü antidemokratik uygulamalarına karşı, zulmüne karşı ayaktasınız, meydanlardasınız, hiçbir şekilde geri adım atmıyorsunuz” dedi. DEM Parti Seyhan İlçe Eşbaşkanı Şefik Özbey, halkı selamlayarak, “Kazanacağız” dedi.

Kitleye seslenen Seyhan Belediyesi Eşbaşkan adayı Sever Uzun, 1 Nisan’da Seyhan Belediyesi’ni alma sözü vererek, “Bu kenti kadın kenti yapacağız. Bu kenti kadın rengi yapacağız. Kadınlarla, gençlerle bütün Alevilerle, Araplarla birlikte yöneteceğiz dedik. Şeffaf bir belediyecilik dedik. Biz halkımızla birlikte yerel demokrasiyi inşa edeceğiz. Ne dedik? Biz hep birlikte yöneteceğiz dedik” diye konuştu.

Belediyede çok dili hizmet verip projelerinin ise tüm halkı kucaklayacaklarına işaret eden Seyhan Belediyesi Eşbaşkan adayı Mehmet Karakış da, halkın hizmetkarı olacaklarını, belediyelerde hizmet olmadığını söyleyerek, güney mahallelerini yıldız haline getireceklerini dile getirdi. Projelerini halkla birlikte yapacaklarını anlatan Karakaş, sorunları halkla birlikte çözeceklerini vurguladı.

Halka dönüp “Adı gibi Gülhahçesi yapmaya hazır mıyız ilçemizi” diye soran Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Mahfuz Güleryüz, halkın kendi gücüne inanırsa bu ilçeyi kazanabileceğini ifade etti. Güleryüz, halkın; “faşizmin tüm baskı ve zorbalıklarına” karşı diz çökmeyerek, direndiğini vurguladı. Kentte dolaşan “DEM Parti CHP ile ittifak görüşmelerine devam ediyor. DEM Parti Adana’da 3 Mart’ta tüm adaylarını çekecek” söylemlerine dikkat çeken Güleryüz, “Yalana, dezenformasyona ihtiyaç duyuyorlar. Fısıldama yöntemleriyle halkımıza, seçmenlerimize ve tabanımıza şunu söylüyorlar. ‘Yarın çekilecekler, öbür gün çekilecekler, ayın üçünde çekilecekler, ayın beşinde çekilecekler’ diye. Neyin ittifakı. Çekilmiyoruz, burayı kazanmaya geldik, kazanmaya. Başta Seyhan olmak üzere Adana’yı, Yüreğir’i, Ceyhan’ı kazanmaya geldik. O yüzden titreyin, korkun. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Zeydan Karalar bugün bir gazeteye röportaj vermiş. Demiş ki ‘Ben ittifakın adayım’. Bugün kenti dolaşıyoruz. Bizim renkleri kullanıyor, mor rengi. Kitlemize sözüm ona sübliminal mesajlar vermeye çalışıyor. Burası yutar mı? Zeydan Karalar. Oyuna gelir mi burası? İttifak yapmış. Hadi oradan. Kiminle ittifak yaptınız? Kürtlerle var mı bir ittifanız? Alevilerle var mı bir ittifanız? Mahalmilerle var mı bir ittifanız? Kadınlarla var mı bir ittifanız? Biliyoruz ki yok. O zaman çıkın deyin ki biz çıkar ittifakını kurduk çıkarın. Bu halk bu çıkar ittifakında yer almadı yer almayacak. Dolayısıyla biz 1 Nisan’da tokatın en büyüğünü sizin yüzünüze vuracağız. Hilelerinize, yalanlarınıza, dezenformasyon oyunlarınıza gelmeyeceğiz. Önce çıkıp, şu halktan bir özür dileyin. Önce çıkıp, beş yıl yaptığınız belediyeciliğin hesabını verin” dedi.

İttifak tartışmalarına değinen Güleryüz, “rant ve talan” politikalarından ötürü ittifakın yapılmadığını, bu zihniyete 1 Nisan’da büyük bir tokat vuracaklarını sözlerine ekledi. Güleryüz, CHP, AKP ve diğer siyasi partilerine, “Belediyeleri halkın yönetimine verme adına hepiniz çekilin ve DEM Partisi iktidar olsun. Halkların partisi Adana’da ilk kez iktidarı (belediyeleri) halkla birlikte yönetsin. Var mısınız buna?” diye çağrıda bulundu. “Biz diyorlar ki ‘Bize kaybettireceksiniz, bize kaybettirmeyin’. Bir diğer başkası ise ‘Bize kazandırın’ diyor” diyen Güleryüz, “Hepinize kaybettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından zılgıtlar ve meşaleler eşliğinde büro açılışı gerçekleştirildi.