DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’den Adana’da Ön Seçim

Yayınlanma Tarihi : Google News

31 Mart yerel seçimlerine 57 gün kala partiler yerel seçim hazırlıklarını sürdürüyor. CHP, bugün Adana’nın merkez Seyhan, Sarıçam, Çukurova ve Yüreğir ilçelerinde belediye meclis üyesi adaylarını belirlemek için ön seçim yapıyor.

Seyhan’da 85, Çukurova’a 61, Yüreğir’de 27 ve Sarıçam’da 16 kişi belediye meclis üyeliği için ön seçimde yarışırken, bazı meclis üyesi adayları ise fermuar ve atama yöntemiyle belirlenecek.Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi aday adayı Handan Saydam, “Fermuar sistemini iyi bulmuyorum. Hak eden ve hak etmeyen yine aynı düzeye geliyor. Değişen bir şey olur dedik. Umarım her şey güzel olur” diye konuştu. Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi aday adayı Veysi Daş da “Ön seçimler partinin olmazsa olmazıdır. Ön seçim tabana olan inancın başarısıdır. Fermuar sistemi bana göre sandık iradesine vurulan bir darbedir. Sandık iradesini olduğu gibi listelere yansıtılması lazım” dedi.Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan da Seyhan Belediye Meclis üyeliği için 154 kişinin aday adaylığı başvurusu yaptığını bunlardan 85’inin ön seçime girdiğini söyledi. Atikaslan, “Fermuar sistemine, kontenjan sistemine kalanlar olacak. 18 kişi seçime katılmayacak. 18 bin üyemiz var. Bizim tahminlerimize göre 32 sandıkta 6 bin 500 katılım olacak. Burası bayram yeri gibi. Milletvekilliği ve belediye başkanlıkları için de ön seçim yapılması bu partiyi iktidara taşıyacaktır” diye konuştu.

31 Mart yerel seçimlerine 57 gün kala partiler yerel seçim hazırlıklarını sürdürüyor. CHP, bugün Adana’nın merkez Seyhan, Sarıçam, Çukurova ve Yüreğir ilçelerinde belediye meclis üyesi adaylarını belirlemek için ön seçim yapıyor. Seyhan’da 85, Çukurova’a 61, Yüreğir’de 27 ve Sarıçam’da 16 kişi belediye meclis üyeliği için ön seçimde yarışırken, bazı meclis üyesi adayları ise fermuar ve […]

DEVAMINI OKU

YORUM YAP