DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.212,69 -1.072

Zeydan Karalar İsmail Küçükkaya’nın Sorularını Yanıtladı

Yayınlanma Tarihi : Google News

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Adana’da oy hesabı yapmadan, siyasi ayrım gözetmeden gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Karalar, Halk TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programının canlı yayın konuğu oldu. Karalar, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın, Türkiye ve Adana gündemiyle ilgili sorularını yanıtladı. Hiçbir ayrım gözetmediklerini vurgulayan Karalar, “Adana’da oy hesabı yapmadan, siyasi ayrım gözetmeden gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’ni devraldıklarında gelirin 4 katı borç bulunduğunu ancak gelinen noktada borcun 4 katı gelire ulaşıldığını belirterek, adeta mali bir mucizeye imza atıldığını, böylece Adana’nın önünün açıldığını söyledi. Adana’da yaptıkları altyapı, yol, su, köprü, alt geçit, sosyal belediyecilik hizmetlerinden de bahseden Başkan Karalar, gelecek dönemde yapılması planlanan otogar, 8 alt geçit, metro, tramvay, kütüphaneler ile diğer projelerine de değindi. Karalar, Adana’da su kayıp kaçağını büyük oranda azaltması planlanan SCADA uygulamasıyla ilgili bilgi de aktardı.

Belediye’de gelirin nasıl artırıldığına ilişkin yapılanları ayrıntılarıyla anlatan Karalar, yüzlerce iş makinesi satın alındığını, böylece kiraya giden paranın tasarrufa dönüştürüldüğünü  söyledi. Adana’nın vergi gelirinin artırılması konusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve belediyeye yılda 1 milyar liralık girdi sağladıklarının da altını çizen Karalar, güneş enerjisi santrali kurarak hem belediyenin elektrik giderinin karşılanması hem de bir o kadar elektrik satışı gerçekleştirip, belediyeye gelir sağlanması için çalışma yürüttüklerini kaydetti. (ANKA)

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Adana’da oy hesabı yapmadan, siyasi ayrım gözetmeden gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Karalar, Halk TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programının canlı yayın konuğu oldu. Karalar, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın, Türkiye ve Adana gündemiyle ilgili sorularını yanıtladı. Hiçbir ayrım gözetmediklerini vurgulayan Karalar, “Adana’da oy hesabı yapmadan, siyasi […]

DEVAMINI OKU