DOLAR 32,5292 % 0.03
EURO 35,0182 % 0.32
STERLIN 41,4724 % 0.28
FRANG 36,7931 % 0
ALTIN 2.438,02 % 0,11
BITCOIN 65.073,71 -0.199

Ayhan Barut Kredi Kartı Kısıtlamasına Tepki Gösterdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ayhan Barut Kredi Kartı Kısıtlamasına Tepki Gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, iktidar ve ekonomi yönetiminin ‘Kredi kartı kısıtlamasına’ yönelik mesajlarına tepki göstererek, “Halkı ekonomik krizle boğdular, büyük borç içine soktular. Yaptıklarını düzeltmiyorlar, ekonomiyi iyileştirip halkın kanayan yaralarını sarmıyorlar. Şimdi tutup kredi kartına taksit sayısını azaltma, kredi kartını kapatma, kredi kartı limitlerini düşürme gibi adımlar atacaklarını söylüyorlar. Bu ülkede kapatılacak tek şey kredi kartları değil ocak batıran AK Parti iktidarıdır” dedi.

AK Parti iktidarı ve tek adam rejiminin Türkiye’yi çok derin bir ekonomik krizin içine soktuğunu belirten Ayhan Barut, “Üreticisinden esnafına, çiftçisinden işçisine, emeklisinden memuruna halkımız cayır cayır yanıyor. Ülkemizin milli ve yerli değerlerini, üretim merkezlerini, fabrikalarını, topraklarını ve varlıklarını özelleştirme adıyla yok ettiler. Ekonominin çanına ot tıkadılar, işsizlik rekorları kırıldı. Ülke ithalat cennetine döndük” diye konuştu.

Ekonomide yaşanan sorunlara ve yurttaşların dramına değinen Ayhan Barut, şunları kaydetti;
“Vatandaşın bireysel kredi ve kredi kartları nedeniyle bankalara olan borcu 2 trilyon 855 milyar liraya çıktı. Bankalara bireysel kredi borcu bulunanların sayısı 39 milyon 898 bine, kredi kartı borçlusu sayısı ise 36 milyon 674 bin kişiye yükseldi. Yaptıklarını düzeltmiyorlar, ekonomiyi iyileştirip halkın kanayan yaralarını sarmıyorlar. Şimdi tutup kredi kartına taksit sayısını azaltma, kredi kartını kapatma, kredi kartı limitlerini düşürme gibi adımlar atacaklarını söylüyorlar. Bu yangını siz çıkarttınız. Söndürmek yerine sorunları halının altına süpürmeyin. Etkin çözüm üretin, halka çare bulun. Bu ülkede kapatılacak tek şey kredi kartları değil ocak batıran AK Parti iktidarıdır!”