DOLAR 32,5890 % 0.25
EURO 35,1023 % 0.3
STERLIN 41,5677 % 0.36
FRANG 36,8904 % 0.31
ALTIN 2.452,29 % 0,81
BITCOIN 65.485,56 0.008

Adana’da parkta altınlar çalındı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adana’da parkta altınlar çalındı

Adana’nın Sarıçam ilçesinde bir kadın, çocuğuyla ilgilendiği sırada düğününde takılan 420 gram altının çalındığını fark etti. Hırsızlık olayının ardından yapılan araştırmada, hırsızların kimliklerinin tespit edildiği ancak henüz yakalanamadığı belirtildi. Kadın, hırsızlığın 9 yaşındaki bir kız çocuğun yönlendirilmesiyle olduğunu söyledi.

Adana Sarıçam’da bir kadın, parkta çocuğuyla ilgilendiği sırada düğününde takılan altınları çalındı. Altınları çalınan kadın, hırsızlığın 9 yaşındaki bir kız çocuğunun halası tarafından yönlendirilmesiyle yapıldığını öne sürdü.

25 Mart günü Sarıçam ilçesine bağlı Orhangazi Mahallesi’ndeki çocuk parkında iddiaya göre, Nur Sima K. (27) 1 yaşındaki kızı E.K. kaydıraktan kaydığı sırada birisiyle çarpışıp ağlamaya başladı. Anne Nur Sima bunun üzerine kızının yanına koştu. Ardından Nur Sima K.’nın banktaki altın dolu çantası çalındı.

” Düğünde takılan takılarımdı”

Olay anını anlatan Nur Sima K.,”420 gram altınım çalındı. Diyarbakır’dan 10 gün önce Adana’ya geldim. Çocuk parkında kızım oynarken kaydıraktan kaydığı sırada bizim gelinle çarpıştı. Ben de o an hemen kızıma doğru koştum. 5 dakika sonra bankta olan çantamın yerinde olmadığını gördüm. İçerisinde 420 gram altınım vardı. Düğünde takılan takılarımdı” dedi.

Hırsızlığı yapan kişilerin kimliklerinin tespit edildiği ancak hala firar olduğunu dile getiren Nur Sima K., “9 yaşındaki bir kız çocuğu halası tarafından yönlendirerek git şu çantayı bankın üzerinden alıp tişörtünün altına koyup getir dediğini öğrendim. Hala altınları aldıktan sonra gömleğinin içerisine saklayarak uzaklaşmış. Çocuğum ağlarken bizi demek ki takip etmişler o sırada çantamı almışlar” diye konuştu. (İHA)