DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.115,98 0.75

Vahap Seçer Halk Tv Programına Konuk Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vahap Seçer Halk Tv Programına Konuk Oldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ programına konuk oldu. İkinci 5 yıl için hazırladığı bir dizi projenin müjdesini duyuran Başkan Seçer, devlette devamlılığın esas olduğunu vurgulayarak bütün yatırımların hayat bulacağını belirtti.

Kadın çalışan oranını yaklaşık yüzde 40’lık artış ile yükselttiklerini söyleyen Başkan Seçer, “Biz göreve geldiğimizde kadın çalışanların oranı yüzde 17 civarıydı. Şu an yaklaşık yüzde 25’lere çıkardık” dedi.

Tarıma verdikleri ve verecekleri destekleri rakamsal verilerle paylaşan Başkan Seçer, “4 yılda tarıma 125 milyon TL destek verdik. Şu anda 2024 destek bütçemizi 119 milyon TL yaptık. Neredeyse dört yılda yaptığımız desteği biz sadece 2024’te yapacağız” ifadelerini kullandı.

Üzerine çalıştıkları ve projelerini bitirdikleri çiftçilere yönelik GES projelerini de anlatan Başkan Seçer, “Üreticilerin en büyük sorunu elektrik. Elektrik giderleri çok fazla. Onların güneş enerji panelleriyle elektrik enerjisi üretmesini sağlayacağız. Çiftçilerle beraber GES üzerine güzel projelerimiz olacak” diye konuştu.

Seçim manifestolarında yer alan projelerden bazılarını anlatan Başkan Seçer, Sosyal Konut Projesi’ni detaylandırarak, “Biz bugün Avrupa’da uygulanan sosyal konut modelini getireceğiz. Alt gelirli vatandaşlarımıza kira yöntemiyle vereceğiz” dedi. Başkan Seçer, hayata geçirecekleri 500 dönümlük park projesini anlatarak,  “500 dekarlık Müftü Deresi Yaşam Parkı yapacağız. Sağ ve sol şeritli 3.5 kilometre olmak üzere; 7 kilometrelik 500 dönüm genişliğinde bir park yapacağız” ifadelerine yer verdi. Sahilde yer alan Kültür Park’a yapacakları önemli projelerden biri olan Kent Plajları Projesi’ne değinen Başkan Seçer, “Bu son derece önemli. Artık oradan denize girilebilecek” dedi.

Darısekisi bölgesinin üst kısmına yapmayı planladıkları Yörük Obası Projesi’ni anlatan Seçer, “Hazine arazisi. Şimdi onun tahsisi istedik. Oraya Yörük Obası Projesi yapacağız.  Yörükler için koyunuyla, keçisiyle devesiyle, çadırıyla bir yaşam merkezi yapacağız” diye konuştu.