DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.670,00 -0.403

TKP’den Tarsus Yeşilkuyu’da halk toplantısı: “Sizden sadece bir oy istemiyoruz”

Yayınlanma Tarihi : Google News
TKP’den Tarsus Yeşilkuyu’da halk toplantısı: “Sizden sadece bir oy istemiyoruz”

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Mersin İl Örgütü dün Tarsus’a bağlı Yeşilkuyu Mahallesinde gerçekleştirdiği buluşmada Mersin Büyükşehir ve Tarsus Belediye Başkanı adaylarını tanıttı. Adaylar, Yeşilkuyu halkına komünist belediyecilik ilkelerini anlattı. 

Çukurova Bülten – Tarsus

TKP Mersin İl Örgütü seçime çok az bir zaman kala seçim çalışmalarına hız verdi. Tarsus ve Mersin’de çalışmalarını yoğunlaştıran parti, dün Tarsus Yeşilkuyu Mahallesinde bir etkinlik gerçekleştirdi. Buluşmaya çok sayıda insan katıldı.

TKP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Derya Demir ile Tarsus Belediyesi Başkanı Adayı Uğur Özer‘in birer konuşma yaptığı toplantıda söz alan adaylar siyasi yaklaşımlarından bahsederken, komünist belediyecilik ilkelerini halkla paylaştı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Derya Demir, yaptığı konuşmada “Biz sizden sadece bir oy vermenizi istemiyoruz. Seçimden sonra birlikte mücadele etmek de istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELE ETMENİZ İÇİN ELİNİZDEN TUTACAĞIZ”

Demir, konuşmasında şunları aktardı: 

“Öncelikle TKP’ye oy istiyoruz. Ardından burada bir araya gelerek mahalle meclisimizi kuracağız. Yeşilkuyu’nun ihtiyaçlarını bir bir sıralayacağız. Sizden komünistlere güç vermenizi istiyoruz. Birlikte hareket etmemiz, örgütlü davranmamız gerekiyor. Bugüne kadar şans ve oy verdiğiniz partilerden vazgeçmelisiniz. 22 yıldır ne yaptılar diye sormamız lazım.  ‘Nasılsa bize oy verecekler, bize oy vermeye mecburlar’ diye diye bu hale gelmedik mi? Mecbur muyuz onlara oy vermeye? Umutlu olmanız ve mücadele etmeniz için elinizden tutacağız. Uyuşuk ve umutsuz bir toplum istiyorlar. Ama biz bu isteği yerine getirmeyeceğiz”.

“RANTÇI DEĞİL, KOMÜNİST BELEDİYECİLİKLE ÇÖZÜM OLANAKLI”

Öte yandan Tarsus Belediye Başkanı Adayı Uğur Özer ise yaptığı konuşmada, Tarsus’un sorunlarının neler olduğunu bildiklerini, uygulayacakları komünist belediyecilik ilkeleriyle tüm problemlerin üstesinden gelebileceklerini vurguladı.

Özer, açıklamasında “Komünistler, emekçi halkın çıkarlarını gözetir, hırsız ya da rantçı değildir” ifadelerini kullandı.