DOLAR 32,5890 % 0.25
EURO 35,1023 % 0.3
STERLIN 41,5677 % 0.36
FRANG 36,8904 % 0.31
ALTIN 2.452,29 % 0,81
BITCOIN 65.485,56 0.008

Tarsus Kadın Dayanışma Komitesi’nden tepki: “Hilmi Tuzcu yargılanmalıdır”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarsus Kadın Dayanışma Komitesi’nden tepki: “Hilmi Tuzcu yargılanmalıdır”

Tarsus Kadın Dayanışma Komitesi (KDK) 22 Ekim Pazar günü Yarenlik Alanı’nda “Ashab-ı Kehf” isimli topluluğun yaptığı eylemde, kadınlara yönelik çirkin ifadeler kullanan ve kadınları hedef gösteren açıklamaları ve laikliğe saldırması nedeniyle lise müdür yardımcısı Hilmi Tuzcu’ya sert tepki gösterdi.

Tarsus KDK tarafından yapılan açıklamada, Hilmi Tuzcu isimli şahsın kadınları hedef alan, kadınlara dönük mesnetsiz ve dinci gerici sözlerine cevap verilirken, “İsrail’in Filistin halkına dönük uyguladığı katliamla, kadınlara dönük nefret aynı dinci gerici damardan beslenmektedir. Ayrıca ülkemizdeki ABD ve NATO üslerine ses çıkarmayan gericilerin Filistin halkı için üzülmeleri kelimenin basit anlamıyla iki yüzlülüktür” ifadeleri kullanıldı.

Tarsus KDK tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Mersin Tarsus’ta 22 Ekim Pazar günü Ashabı Kehf isimli gerici bir oluşum İsrail’in Filistin’e dönük saldırı ve katliamını bahane ederek Yarenlik Meydan’ında bir açıklama yaptı.

Açıklama sırasında oluşum sözcüsü ve aynı zamanda Tarsus’ta bir lisenin müdür yardımcısı olan Hilmi Tuzcu Yarenlik Meydan’ındaki kadınları hedef aldı ve kadınlara dönük mesnetsiz, dinci gerici ifadeler sarf etti.

Hatırlatmak isteriz ki İsrail’in Filistin halkına dönük uyguladığı katliamla, kadınlara dönük nefret aynı dinci gerici damardan beslenmektedir.

Ayrıca ülkemizdeki ABD ve NATO üslerine ses çıkarmayan gericilerin Filistin halkı için üzülmeleri kelimenin basit anlamıyla iki yüzlülüktür.

İsrail saldırılarına maruz kalan Filistin halkıyla dayanışmak için laiklik ve anti-emperyalizm mücadelesini güçlendireceğiz.

Ülkemizi yobazlara ve işbirlikçilere bırakmayacağız. Kadınları açıkça hedef gösteren ve laikliğe bayrak açan birinin öğretmenlik görevine devam etmesi kabul edilemez.

Hilmi Tuzcu görevinden istifa etmeli ve kadınlara yönelik laiklik karşıtı açıklamaları nedeniyle yargılanmalıdır.

Ne olmuştu?

Tarsus’ta pazar günü kendini “Ashabı Kehf platformu” olarak tanıtan bir kitle, İsrail’in Filistin’e saldırılarını protesto edileceği söylemi üzerinden Tarsus Yarenlik alanında basın açıklaması yapmıştı.

Başkanlığını Tarsus Barbaros Anadolu İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı Hilmi Tuzcu’nun yaptığı grup motor ve araç konvoyu oluşturmuş ve Tuzcu şu açıklamayı yapmıştı:

“Gazze’de şehit olan çocuklara mı acıyalım, Tarsus Yarenlik alanında üryan (çıplak) dolaşanları mı acıyalım, vallahi burası daha çok acınacak halde. Onlar cennete gidiyor, ama burada gelip oturulacak hal yok. Ninesi oğlanı göstermezken, torunu göstermeyecek yer kalmadı. Hadi çocuklar gençler biraz anladım bir eş bir şey olacak, ya bu ellisindeki bu ablalara, bacılara, ablalara ya bunların kocasına ne oluyor?”