DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tarsus Belediyesi Deprem Bölgesine Yardım Tırı Gönderdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarsus Belediyesi Deprem Bölgesine Yardım Tırı Gönderdi

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın deprem bölgesine destek çalışmaları devam ediyor. Hatay’a giden Tarsus Belediyesi, tüm birimleriyle birlikte konteyner ve çadır kentlerde kalan vatandaşlara destek oldu.

 

Tarsus Belediyesi Başkan Yardımcıları Ali Dinsever, Aydın Polat ve Osman Polat ile birlikte içi yardım malzemesi dolu olan tır, Tarsus’tan Hatay’a gitmek üzere yola çıktı. Tırda, ihtiyaç sahibi depremzedeler için gıda ürünleri, temel ihtiyaç malzemeleri gibi ürünler yer aldı. Konteyner ve çadırlarda kalan vatandaşlara ulaştırıldı.

Yardım tırı Hatay’a ulaştığında beraberinde Tarsus Belediyesi yetkilileri, Kreş Müdürlüğü’nün “Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var” projesi kapsamında Hatay’da bulunan ve depremden etkilenen kardeş kreş Memduh Özkaya İlkokulu bünyesindeki anasınıfını ziyaret etti. Ziyarette, çocukların eğitim, öğretim ve kıyafet ihtiyaçlarına destek sağlandı ve bundan sonraki süreçte ortak çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Tarsus Belediyesi yetkilileri, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından üretilen tohum, fide ve fidan desteği ile Ata Tohumu projesi kapsamında elde edilen meyveleri de kardeş platform iş birliği ile depremzedelere ulaştırdı. Ayrıca, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayvan barınağına ve çadır kentteki sokak hayvanlarına mama yardımında bulunuldu.

Depremin yaralarını sarmaya 6 Şubat tarihinden itibaren devam eden Tarsus Belediyesi, Sosyal Hizmetler Birimi ile de bölgede yer aldı. Ekipler yardım malzemeleri dolu olan tır ile depremden etkilenen vatandaşları ziyaret ederek ihtiyaçları arasında olan yatak, ranza, battaniye, giyecek, hijyen malzemesi, gıda, bebek bakım seti ve elektrikli ısıtıcıyı ulaştırdı.  Beraberinde çadır ve konteyner kenti ziyaret ederek ihtiyaç tespitleri gerçekleştirildi, yardımın ulaşamadığı noktalar tespit edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Tarsus Belediyesi olarak ülkemizi sarsan depremin olduğu ilk andan itibaren desteklerimizi her zaman sürdürdük. Tüm deprem bölgelerine destek olmak için çalıştık. 6 Şubat’tan beri yardım elimizi hiç çekmedik. Kardeşlik bağları ile çalışmalarımızı güçlendirdik. Deprem bölgelerimize desteğimiz her daim sürecek.” ifadelerini kullandı.