DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tarkan’dan Atatürk’e saygısızlık yapan liseliye tepki

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik çirkin saldırılar gündeme gelirken şarkıcı Tarkan sessizliğini bozdu. Liselinin saygısızlığından derinden etkilenen Tarkan, Disney Plus hakkında da konuştu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarkan’dan Atatürk’e saygısızlık yapan liseliye tepki

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı provokatif hareketler art arda geliyor.

Son olarak bir lise öğrencisinin Atatürk’ün fotoğrafı ile gerçekleştirdiği çirkin hareket gündeme oturdu. Liseli A.E.S. uygunsuz hareketleri sonrasında tutuklanırken, sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Hemen öncesinde ise Türkiye’de yayın hayatına başlayan Disney Plus, geçtiğimiz haftalarda skandal bir karara imza atmıştı.

ABD merkezli dizi/film platformu Disney Plus, Ermeni lobilerine boyun eğdi. Disney Plus’ın, “Atatürk” dizisini yayınlamayacağı öğrenildi.

Bu olay da gündemde tartışmalara neden olurken, en dikkat çeken detay da ünlülerin sessiz kalışıydı.

Bu isimlerden biri de ünlü şarkıcı Tarkan.

Disney Plus kararı hakkında herhangi bir tepki ortaya koymayan Tarkan, bugün “Evet haklısınız, sessiz kalmamam gerekirdi.” ifadeleriyle bir paylaşımda bulundu.

Tarkan, şu cümleleri aktardı;

Bugün utanarak tanık olduğumuz, Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan büyük saygısızlık, hadsizlik ve ayıp beni de derinden üzdü, rahatsız etti ve endişelendirdi. Uzun süredir Atatürk’e karşı yürütülen itibarsızlaştırma ve karalama çalışmalarının vahim sonuçlarıdır bunlar.

İlke ve inkılaplarıyla bugün bile yolumuza ışık tutan, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’e yapılan böyle ayıplara ve haksızlıklara sessiz kalmamamız, tüm kalbimiz ve gücümüzle onu daha da fazla korumamız, savunmamız gerektiğini bir daha anlıyorum.
“Sessiz kalmamam gerekirdi”

Evet haklıydınız. Disney yetkililerinin, Disney Plus’ta yayınlamama kararı aldığı Atatürk filmiyle ilgili herkesin tepki gösterdiği günlerde de sessiz kalmamam, bu kararı yanlış ve hatalı bulduğumu belirtmem gerekirdi. Bu kararın arkasındaki nedenler her ne idiyse kabul edilemezdi. Çünkü bugün bir daha görüyoruz ki bu zamanlar, Atatürk’ün varlığına, ışığına, bu millet ve vatan için yaptıklarını hatırlamaya en çok ihtiyacımızın olduğu zamanlardır.