DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.071,47 0.879

Şubadap Çocuk’tan Tarsus Belediyesi’ne tepki: “Hakkımızı vermiyorlar”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şubadap Çocuk’tan Tarsus Belediyesi’ne tepki: “Hakkımızı vermiyorlar”

Şubadap Çocuk Tiyatro Topluluğu bir açıklama yaparak Tarsus Belediyesi’ne ve mevcut Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı ve Tarsus Belediyesi’ni sosyal medyada etiketleyerek -saygı sınırlarını aşmadan- ‘ödeme hatırlatması’ yapmanızı istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.  

Şubadap Çocuk  resmi Instagram hesabından bir paylaşımda bulunarak Tarsus Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Tiyatro kurumu açıklamasında, Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan ve Tarsus Belediyesi’nin tüm görüşmelere rağmen “haklarını vermediğini” söyleyerek, sevenlerini ve takipçilerini destek olmaya çağırdı.

Yapılan çağrıda, “Sizden ricamız sosyal medya üzerinden yapacağımız bu hak arama çalışmamıza dahil olmanız. Bu davranışımızın sanatçıların hak arama çabalarına da feyz olabileceğini düşünüyoruz” denildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Sevgili Şubadap takipçileri sizden bir ricamız var.

10 Şubat 2024 tarihinde Tarsus Belediyesi ile halka açık, ücretsiz bir konser gerçekleştirmiştik. Oldukça keyifli geçen bu konserin ödemesini belediyeden maalesef ki alamıyoruz. Seçim sürecinin içerisinde yanlış anlaşılma ihtimalimizi de göz önünde bulundurarak çeşitli telefon aramaları yaparak ilerledik. Pek dikkate alınmadık. Mevcut Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile görüşmelerimiz de sonuç vermeyince, sizlerden destekle sosyal medya üzerinden ödeme hatırlatması yapmak, böylece hakkımızı almak istedik.

“HEM KENDİMİZ HEM ÇOCUKLARIMIZ İÇİN…”

Biliyorsunuz, Şubadap Çocuk olarak yıl boyunca yaptığımız 100 konserin yarısını turneler yoluyla ücretsiz gerçekleştiriyoruz, hatta şu anda deprem bölgesinde bir devlet okulları turnesindeyiz. Kalan 50 konserden de gelir elde ederek çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla emeğimizle kazandığımızın peşine düşmeli, hakkımızı almalıyız. Hem kendimiz hem çocuklar hem de hepimiz için!

MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞAN’A TEPKİ

Sizden ricamız sosyal medya üzerinden yapacağımız bu hak arama çalışmamıza dahil olmanız. Bu davranışımızın sanatçıların hak arama çabalarına da feyz olabileceğini düşünüyoruz.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı ve Tarsus Belediyesi’ni sosyal medyada etiketleyerek -saygı sınırlarını aşmadan- ‘ödeme hatırlatması’ yapmanızı istiyoruz. Umarız ki sizin de desteğinizle hakkımızı alırız.