DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.115,98 0.75

Seyhan’da çocuk ve trafik eğitim parkı açıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Seyhan’da çocuk ve trafik eğitim parkı açıldı

Adana’nın standartlara uygun ilk çocuk ve trafik eğitim parkı ile 14’üncü Bilgi Evi Gürselpaşa Mahallesinde hizmete açıldı.

Açılış yoğun katılımla gerçekleşti

Açılış töreninde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Soner, Seyhan İlçe Jandarma Komutanı İhsan Genç, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü adına Bülent Yıldız, CHP Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan, CHP Tufanbeyli İlçe Başkanı Ahmet Aktürk, yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri, Gelecek Partisi İl Başkanı Volkan Akyüz, meclis üyeleri, muhtarlar, STK’ların temsilcileri ve yurttaşlar katıldı.

Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesin ardından konuşan Başkan Akay, kentleşme ve nüfus artışına bağlı olarak kentin en önemli sorunlarından birinin trafik olduğuna dikkati çekti. Sorunun çözümünün küçük yaşlardan itibaren verilecek eğitimden geçtiğini kaydeden Başkan Akay, “Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda 3-12 yaş arasındaki çocuklar trafikte nasıl hareket edeceklerini, davranacaklarını görerek, eğlenerek öğrenecekler” dedi.

Montessori eğitim standartları uygulanacak

Çocukluktan başlayıp yaşam boyu süren öğrenimin önemini vurgulayan Başkan Akay, Seyhan Belediyesinin tüm kreşlerinde Montessori tarzı eğitimin başlayacağını ifade etti.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı bünyesinde Seyhan Belediyesi’nin 14’üncü Bilgi Evi’nin de hizmete açıldığını aktaran Başkan Akay, “Bugün burada 14.Bilgi Evi’ni açıyoruz. Bütün sene içerisinde çocuklarımız gençlerimiz çayları, kahveleri, yemekleri ücretsiz olarak, klimatize ortamda internetle ders çalışma olanağı buluyorlar. Sadece bunların sayesinde bu yıl 400 civarında öğrencimiz üniversite kazandı. Kısa zaman içinde İsmetpaşa ve Mithatpaşa’da olmak üzere iki Bilgi Evimiz daha hizmete girecek” diye konuştu.