DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Saldırı Sonucu DEM Parti Yöneticisi Hayatını Kaybetti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Saldırı Sonucu DEM Parti Yöneticisi Hayatını Kaybetti

DEM Parti: “Yaşanan can kaybı, münferit bir olay değildir. Bir süredir tehdit edildiğini öğrendiğimiz Gün ailesinin can güvenliğinden, buna zemin sunanlar sorumludur.”

Şırnak’ın Şenoba beldesi kırsalında bulunan Taloka köyünde, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) belde örgütü yöneticisi Ahmet Gün ile oğlu Abdurrahim Gün’ün içerisinde bulunduğu araç tarandı.

Gün, olay yerinde hayatını kaybederken oğlu yaralandı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Gün ile oğlu odun toplamak için saldırının gerçekleştiği alandaydı.

Saldırgan veya saldırganların kimliği hakkında henüz herhangi bir bilgi elde edinilemedi.

DEM Parti: Tesadüf değil

Konuyla ilgili açıklama yapan DEM Parti, şöyle dedi:

“Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi yöneticimiz, meclis üyemiz, emektarımız Ahmet Gün’ü silahlı bir saldırı sonucunda kaybettik. Babasıyla birlikte odun toplamaya giden Abdurrahim Gün de olay yerinde yaralandı, şu anda Şırnak Devlet Hastanesinde ameliyat edilmektedir.

“Şırnak’ta yaşanan hiçbir saldırının tesadüf olmadığını vurgulayarak, konunun derhal soruşturulup açığa çıkarılması için yetkilileri sorumluluk almaya çağırıyoruz. Şırnak’ta sistemden beslenen belli güç odakları aracılığıyla yıllardır derinleştirilmek istenen çelişkiler ağır bedellere mal olmaktadır.

“Yaşanan can kaybı, münferit bir olay değildir. Bir süredir tehdit edildiğini öğrendiğimiz Gün ailesinin can güvenliğinden buna zemin sunanlar sorumludur. Failler derhal bulunup adalet önüne çıkarılmalıdır. Bu karanlık siyasete son verilmelidir. Sevgili Ahmet Gün’ü kaybetmenin derin acısıyla, ailesine ve sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Tedavisi süren Abdurrahim Gün’e acil şifalar diliyoruz.”

(BİANET)