DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Oya Tekin, seçim kampanyalarını sürdürüyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Oya Tekin, seçim kampanyalarını sürdürüyor

Partilerin kıyasıya bir yarış halinde kampanyalarını sürdürdüğü Seyhan İlçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin, sosyal ve parti ile ilgili çalışmalarının dışında kalan kesimlerce yeterince tanınmadığı eleştirileri üzerine kampanya kapsamında bir video serisi başlattı.

Tekin, siyasi geçmişi süresince il genelinde birçok insanın avukat ve aktivist olarak hayatına dokunduğunu, adaylığının açıklanmasından sonra Seyhan halkı ile çok daha yakınlaştığını belirtirken, “90’ı aşkın mahalle ve 800 bin insana bizzat kendim gidememe ihtimali ile mesajlarımı iletmek için sosyal medyadaki videolarımın sayısını her gün daha da artırıyorum” dedi.

Seçim çalışmalarında emeği ile geçinen insanların desteğine büyük önem veren CHP’nin kadın adayı Tekin son 2 günde semt pazarlarını, tekstil işçilerini, oto sanayi esnaflarını, Çakmak Caddesi esnaflarını, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğini, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini, dolmuş şoförlerini, Eğitim-İş Sendikasını, Dersimliler Derneğini, ÇUKODER’i, KA-DER’i ziyaret etti. Yıllardan bu yana emek ve emekçilerle ilgili hem akademik, hem siyasi hem de mesleki olarak mücadele veren Tekin, emeğin en yüce değer olduğunu her an hatırlayarak hareket edeceklerinin güvencesini verdi.

Oya Tekin’in seçim kampanyasının önemli bir parçası ise ev ve mahalle ziyaretleri. Bu ziyaretleri sırasında kendisini izleyen gazeteciler ile sohbetlerinde de temaslarında edindiği intibaları anlattı. Özellikle kadın bir adayın kutuplaşmanın yüksek olduğu, karşıt görüşlü mahalle ve evlerde projelerini daha rahat anlatıp ilgi gördüğü gözleniyor. Kampanya ekibine girmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmamak istediği talimatını veren CHP adayı, sıklıkla da yakında açıklayacağı Seyhan’a ilişkin mikro ölçekli projelerinin çalışmasını detaylandıran uzman ekipleri ile bir araya geliyor. Yerel seçimlerde başarının kent yoksulları ile güven temelli bir ilişki kurmaktan geçtiğinin farkında olduğunu söyleyen Tekin, sosyal belediyecilik ve sosyal yardım uygulamalarının genişletilerek nasıl devam edeceğini, merkezi hükümetin yeterince ulaşamadığı emekliler ve yoksullar için tamamlayıcı Projeleri olduğunu açıkladı.

Semt pazarları ziyaretlerinde sadece halkın değil, Pazar esnafının da sorunlarına eğildiğini bildiren Oya Tekin, “Tenceresini kaynatmakta zorlanan insanlar ve günü zarar etmeden kapatmaya çalışan pazarcı esnaflarımızla dertleşiyorum. Onlara nasıl katkılar sunabileceğimi anlatıyorum. Göreceksiniz, projelerimle Seyhan yeniden bolluk ve bereketin merkezi haline gelecek” diye konuştu.

Seyhan’da yaşayan herkesin sesi olma iddiasıyla yola çıkan Oya Tekin, her siyasi görüş, etnik köken ve mezhepten Seyhanlıyla bir araya gelerek, katılımcı yönetim perspektifini anlatıyor. Herkesin, yaşadığı kentin yönetiminde söz hakkı olması, kimsenin kendisini öteki gibi hissetmemesi için neler yapacağını bu kez de Adana Dersimliler Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte anlattı. Eşitlik, özgürlük ve adalet ilkelerinin her zaman yol göstericisi olacağını, halkla birlikte belediye yönetiminin nasıl olacağını göstermeye hazır olduğunu bildirdi.

 Yer yer “Oyumuz Oya’ya” sloganları ile karşılanan Oya Tekin dezavantajlı grupları ziyaretinde de, bu gruplar Tekin”in önceki yıllarda da kendilerine çok yakın olduğunu belirterek, “Oyumuz Oya ablaya” dedi. Tekin’de kendilerine Seyhan’ı tüm canlılar için yaşanabilir bir yer haline getirmeyi hedeflediğini söyledi. Ardından Adana Sağırlar Derneği’nde engelli hemşerileriyle bir araya geldi, yapacağı yeniliklerden söz etti.

Yanlış ekonomi politikalarının faturasını ödemek zorunda bırakılan dar gelirli emeklileri ziyaret eden Oya Tekin Bakımyurdu Caddesindeki Emekliler Derneği üyeleri ve yöneticileri ile neler yapacaklarını anlattı. Merkezi hükümetin emekliler konusunda bütçeyi örnek göstererek cimri davrandığını, aynı şeyi devletin israf düzeninde dikkate almadığını söyledi.

Adana Kent Konseyi’ni de ziyaret eden Oya Tekin konseyin düzenlediği motivasyon etkinliğinde gençlerle bir araya geldi. Gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Tekin, onlara liyakatli kadrolarla çalışacağının sözünü verdi. Gençler için sağlayacağı olanaklardan söz etti.

31 Mart seçimlerinin ardından seçimin en büyük kazananının gençler olacağına vurgu yaptı.

Siyasette kadın temsilinin artmasına yönelik çalışmaları bulunan ve bu konuda “Cam Tavanları Kırıyoruz” adlı bir kitabı olan Oya Tekin, KA-DER yöneticileri ile de bir araya geldi, “Neler yapabileceğimi en iyi sizler bilirsiniz” şeklinde konuştu.

Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvasının açılışına katılan Oya Tekin, sporu yaygınlaştırmak ve sporculara destek olmak, kültür ve sanat hayatında hedeflerinin neler olduğunu ayrıca geniş şekilde açıklayacağını duyurdu.

Topel ve Denizli dolmuş duraklarında araç sahibi ve şoförler ile bir araya gelen Oya Tekin, sorun ve talepleri tek tek dinledi. Daha güzel bir Seyhan için esnaflarımızla fikir alışverişinde bulunmaya devam edeceğini kaydetti. Adana Yapı Müteahhitleri Derneği, Nakliyeciler Sitesi, Adana Karaisalılar Biberciler ve Zeytinciler Derneği, Adana İnşaat, Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri Fuarı da Oya Tekin’in seçim kampanyasındaki durakları arasında yer aldı.

Tekin seçim kampanyasında zaman zaman CHP Adana İl Başkanı Doç. Dr. Anıl Tanburoğlu  Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeydan Karalar, Çukurova Başkan adayı  Emrah Kozay ve meclis üye adayları da yer alıyor.