DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Ömer Çelik Faruk Koca’nın AKP’de Disipline Sevk Edildiğini Açıkladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ömer Çelik Faruk Koca’nın AKP’de Disipline Sevk Edildiğini Açıkladı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının ardından, dün hakeme saldıran AKP’li eski milletvekili Faruk Koca’nın disipline sevk edildiğini açıkladı: “Bu saldırıyla ilgili olarak bu tespitler çerçevesinde bir disiplin suçu oluştuğu kanaati oluştu.”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, dün hakem Halil Umut Meler’e saldıran AKP’li eski milletvekili Faruk Koca’nın disipline sevk edildiğini açıkladı.

Çelik, Koca’nın ihraç istemiyle disipline sevkiyle ilgili yaptığı açıklamada “Dün üzücü bir olay oldu. Hepimiz çok üzüldük. Bu fiili saldırıyla ilgili olarak bir disiplin suçu oluştuğu kanaati oluşmuştur. Bu şiddet olayı sebebiyle disiplin suçuna girdiği kararı verilmiştir” dedi.

‘BU ŞİDDET OLAYI ANKARAGÜCÜ’NE MAL EDİLEMEZ’

Çelik’in açıklamasının ilgili kısmı şu şekilde:

“Dün üzücü bir olay oldu, futbolda şiddet. Faruk Koca’nın eski milletvekilimiz olması nedeniyle bir değerlendirme yapmamız gerekiyordu. Sayın cumhurbaşkanımız şiddete karşı olduğunu vurguladı. Bu saldırıyla ilgili olarak bu tespitler çerçevesinde bir disiplin suçu oluştuğu kanaati oluştu. Bu şiddet olayı sebebiyle partinin tüzüğüne aykırı faaliyetlere katılmak şeklindeki disiplin suçuna girdiği karar verildi. Bu çerçevede Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine karar verilmiştir.

Bu hadiseden büyük bir üzüntü duyduğumuzu, bunu hiçbir şekilde mazur göremeyeceğimizi ifade ediyoruz. Bu şiddet olayı Ankaragücü’ne mal edilemez. Bu çerçevede Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevki kararlaştırılmıştır. Bütün hakem camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

(ARTI GERÇEK)