DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.071,47 0.879

Mustafa Murat Perişan’ın Ailesi :”Bu Hukuk Garabeti Ortadan Kaldırılsın”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mustafa Murat Perişan’ın Ailesi :”Bu Hukuk Garabeti Ortadan Kaldırılsın”

Cezasını tamamlamasına rağmen tahliye edilmeyen tutsak Mustafa Murat Perişan için ‘Hukuk garabetini ortadan kaldırın’ çağrısında bulunuldu.

Yeni Yaşam – Manisa Akhisar T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan ve cezasını tamamladığı halde pişmanlık dayatmasını kabul etmediği için tahliye edilmediği belirtilen Mustafa Murat Perişan’ın ailesi, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya, İHD Hapishaneler Komisyonu üyesi Mehmet Acettin ve Perişan’ın kuzeni Yusuf Perişan katıldı.

Toplantıda konuşan, Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) tarafından ‘Devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak’ iddiasıyla müebbet hapis cezası verilen Perişan’ın kuzeni Yusuf Perişan kuzeninin cezasını tamamlamasına rağmen yetkililerin halen ‘4 senesi var’ diyerek, tahliye etmediğini belirtti.

Perişan, “Bir insana bir kez ceza verilir. Daha sonra infazının bitirilmesi beklenir. Bu ülkenin, kendi yasasına tahammülü yok. Bireyden intikam almak için birçok hak ihlali yapılıyor. Bu konuda mağdur olan bir aileyiz. Hukukla bağı olan tüm kuruluşlara, Meclis’e, Adalet Bakanlığı’na yani herkese çağrımızdır; bu hukuk garabeti ortadan kaldırılsın” çağrısında bulundu.

Tutsaklığın 32’inci yılına girecek olan kuzenine pişmanlığın dayatıldığını belirten Perişan, bu konuda emsal kararların olduğunu hatırlatarak, ‘intikamcı bir yaklaşımın’ söz konusu olduğunu kaydetti.

Ardından konuşan İHD Hapishaneler Komisyonu üyesi Mehmet Acettin, tahliyeleri engelleyen kararların İdari ve Gözlem Kurulu tarafından verildiğini söyledi.