DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Meski, Tarsus Atıksu Şebeke Hattı’nın Temel Atma Törenini gerçekleştirdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Meski, Tarsus Atıksu Şebeke Hattı’nın Temel Atma Törenini gerçekleştirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından; Tarsus Atıksu Şebeke Hattı’nın Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. 2025 yılında tamamlanması planlanan Tarsus Atıksu Şebeke Hattı bölgede yaşayan 6422 yurttaşın hizmetine sunulacak.

Törende konuşan Başkan Seçer, sözleşme bedeli 417 milyon 210 bin TL olan yatırımın teknik detaylarından söz ederek, “Bu yapacağımız çalışmalarda; 35 bin 614 metre kanalizasyon hattı, 14 bin 417 metre terfi hattı, 8 bin 400 metre parsel bağlantı hattı, 9 bin 500 metre içme suyu deplase çalışmaları yapılacak. 10 binden fazla vatandaş bu altyapı çalışmalarından yararlanacak” dedi.

Büyükşehir olarak yapılan hizmetlerden söz eden ve yurttaşların memnuniyetini dile getirmesinin kendisi için en büyük kazanç olduğunu söyleyen Seçer, “Belediyecilik parti işi değil, gönül işidir. Burası ticari makam değil, afra tafra yeri değildir. İnsanlara şefkat gösterme ve her şeye rağmen dimdik ayakta durabilen insan olma yeridir” dedi.

Yeni dönem de tüm çalışanları ile Mersinlilere yine aynı kalitede hizmet sunmaya devam edeceklerini söyleyen Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi de Başkanı da güçlüdür. Öyle de devam edecek. Vatandaşlarımızın yanında olacağız, bugüne kadar olduğu gibi” diye konuştu.

Siyasi rakiplerinin vatandaşlara neler yapacaklarını anlatmak yerine tezviratta bulunduklarını dile getiren Seçer “Siz o tezviratçılara kulak asmayın. Herkes çıksın büyükşehir belediye başkanı olacağı zaman ne yapacağını anlatsın, öyle kahramanlıkla, hamasetle değil, ne yapacaksın kardeşim, çıkın onu anlatın” ifadelerini kullandı.

Yurttaşların 31 Mart yerel seçimlerinde oy verirken siyasi parti ayrımı yapmaksızın desteğini istediğini belirten Seçer, “Partiniz ne olursa olsun, o ayrı bir şey. Genel seçimlere gitmiyoruz, yerel seçimlere gidiyoruz, belediye başkanı seçeceksiniz. Tüm Mersinlilerin oyununu istiyorum büyükşehirde. Ayrım yapmadan. Biz nasıl hizmetlerimizde ayrım yapmadıysak, sizde oy kullanırken parti ayrımı yapmayın” dedi.