DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.324,01 -0.802

Mersin’de Mezitli Çocuk Köyü’nün temeli atıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mersin’de Mezitli Çocuk Köyü’nün temeli atıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, çocukların hem eğlenceli zaman geçirebilecekleri hem de yeteneklerini keşfedebilecekleri Mezitli Çocuk Köyü’nün temelini attı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mezitli İlçesi Akdeniz Mahallesi’nde gerçekleştirilen ‘Mezitli Çocuk Köyü Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Başkan Seçer, Mezitli Çocuk Köyü’nü planlanan tarihten önce tamamlayarak, Eylül ayında halkın hizmetine sunmayı planladıklarının müjdesini verdi ve; “Yaklaşık 6 ay sonra halkımızın hizmetine girecek bu tesis çocuklarımıza; annelerinin ve babalarının bize ödediği vergilerle yapılıyor” dedi.

“Sosyal belediyecilik, toplumsal siyaset bakış açısı sözle ve sohbet masalarında olmaz; uygulamalarda olur”

3 bin 65 metrekare arsa üzerinde yer alacak tesisin Mezitli İlçesi Yaşar Doğu Caddesi üzerinde yer aldığını da dile getiren Seçer, “Bu arsalar başka anlayışta belediye başkanlarında olsa halka değil, ranta açarlar. Ama görüyorsunuz CHP’li belediyelerin anlayışı farklı. Sosyal belediyecilik, toplumsal siyaset bakış açısı sözle ve sohbet masalarında olmaz; uygulamalarda olur” diye konuştu.

Hizmetlerin ikinci 5 yıllık dönemde artarak devam edeceğine vurgu yapan Seçer, “Mersinimize değer katmaya devam edeceğiz. Bir belediye başkanı olarak yurttaşlarımı partili, partisiz diye ayıramam. Bir belediye başkanının, belediye hizmetlerinde partisi olmaz. Partisi uygulamalarında olur, dünya görüşüne yansıtır” dedi. Yollarının Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu olduğunu söyleyen Seçer, vatana ve bayrağa olan saygılarını polemik konusu yapmayacaklarına değinerek, “Bizim yolumuz doğru bir yoldur, sağlam bir yoldur, halkçı bir yoldur. Bizim yolumuz Türkiye için güzelliğe giden, mutluluğa giden bir yoldur” ifadelerini kullandı.