DOLAR 32,5519 % 0.13
EURO 35,1133 % 0.27
STERLIN 41,4855 % 0.1
FRANG 36,8372 % 0.16
ALTIN 2.443,93 % 0,47
BITCOIN 65.138,56 -0.688

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer oldu

Yerel Seçimler sonuçlandı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 oy oranıyla yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. ‘Hizmet İttifakı’ çatısı altında birleşen Mersinliler, “Memnuniyetle 5 yıl daha Vahap Seçer ile yola devam” dedi.

Sonuçların açıklanmasıyla Başkan Seçer’in bulunduğu Özgecan Aslan Barış Meydanı’na akın eden binlerce Mersinli, hep bir ağızdan Mersin’in Başkanı’nı yeniden ilan etti. Binlerce yurttaşın doldurduğu alanda Mersinlilere seslenen Seçer, kendisini yeniden Başkan seçen Mersin halkına teşekkürlerini iletti.

Mersinlilerin; ‘Mersin seninle gurur duyuyor’ sloganları eşliğinde konuşmaya çıkan Seçer,  “Ben de Mersinle, Mersin’in güzel insanıyla gurur duyuyorum. Mersin; Atatürk’ün kenti olduğunu tescil etti” dedi. “Sadece bize oy veren değil, vermeyen yurttaşlarımızın canı sağ olsun. Onlar bizim yurttaşımız. Biz, herkesin belediye başkanıyız” ifadelerini kullanan Başkan Seçer, seçimde emeği geçen 11 bin çalışanına teşekkür ederek, “Seçimi Mersin modeli belediyecilik ve Mersinlilerin memnuniyeti kazandı” diye belirtti.

Türkiye’de artık yeni bir siyasi döneme girildiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Artık Türkiye’de yeni bir siyaset dönemi, yeni bir yol açıldı. Vatandaş iktidara, hayat pahalılığına, kayırmacılığa, talana, israfa ‘yeter, dur’ dedi” ifadelerini kullandı.