DOLAR 32,3619 % 0.17
EURO 34,4369 % -0.73
STERLIN 40,2838 % -0.73
FRANG 35,5272 % 0.06
ALTIN 2.514,65 % 2,17
BITCOIN 2.309.672 0.088

Kimliği belirsiz kişiler Tarsus Berdan Parkı’na saldırdı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kimliği belirsiz kişiler Tarsus Berdan Parkı’na saldırdı

Tarsus’un 82 Evler Mahallesi’nde bulunan Tarsus Belediyesi’ne ait Berdan Parkı, dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılarak oyun grubu kullanılamaz hale getirildi. Vatandaşların huzurunu ve rahatını sağlamak amacıyla Tarsus Belediyesi tarafından yapılan hizmetlere zarar verenlerin eylemi, kamuoyu tarafından büyük bir esefle kınandı.

Park yetkilileri, olayın incelenmek üzere emniyet birimlerine bildirildiğini ve gereken adımların atılacağını belirtti. Parkın onarım ve yeniden düzenleme sürecinin en kısa sürede başlatılacağı açıklandı. Parkta bulunan kaykay pisti ve dinlenme alanlarına da daha önce defalarca kez zarar verilmişti. Yakılan oyun grubunun çocukların keyifli vakit geçirmesi için kurulduğunu hatırlatan yetkililer, benzer saldırıların tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınacağını vurguladılar. Olayın detayları hakkında emniyet birimlerinin soruşturması devam ederken, parkın halk için önemini ve huzurlu bir yaşam alanı olarak değerini koruma kararlılığı dile getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarsus Belediye Başkanı  Haluk Bozdoğan, “ Halkımızın hizmetine sunduğumuz Berdan Parkımız kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılarak kullanılmaz hale getirildi. Halkımızın yaşanan bu gibi durumlarda duyarlı olmalarını rica ediyor, zarar verenleri gören hemşehrilerimin emniyet güçlerine haber vermesini rica ediyoruz. Milli servetimizin heba edilmesini ve parkımıza yapılan bu hareketi kınıyoruz. Parkımız en kısa sürede onarılarak halkımızın hizmetine sunulacaktır.” ifadelerini kullandı.