DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.212,69 -1.072

İsrail Ordusundan Filistinlilere Çıplak Gözaltı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsrail Ordusundan Filistinlilere Çıplak Gözaltı

İsrail askerleri, onlarca Filistinli erkeği iç çamaşırlarına kadar soyulmuş, diz çöktürülmüş ve gözleri bağlanmış halde gözaltına aldı.

Gazze’de çekilen ve perşembe günü yayınlanan görüntülerde İsrail askerlerinin onlarca Filistinli erkeği iç çamaşırlarına kadar soyulmuş, diz çöktürülmüş ve gözleri bağlanmış halde gözaltına aldığı görüldü. Fotoğraflarda gözaltına alınanların başlarında silahlı İsrail askerleri bekliyor. Başka bir görüntüde ise yine çıplak bir şekilde askeri bir aracın arkasına bindirilen insanların bilinmeyen bir adrese götürüldüğü görülüyor.

 Filistinliler İsrail askerlerin insanlık dışı dayatmasına uymadıkları için vurularak öldürüldü

Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün aktardıklarına göre en az yedi Filistinli, İsrail askerlerin insanlık dışı dayatmasına uymadıkları için vurularak öldürüldü.

Öte yandan gözaltıların ne şartlar altında ve hangi tarihlerde yapıldığı bilinmese de fotoğraftaki bazı kişilerin kimlikleri aile ve yakınları tarafından doğrulandı. Gözaltına alınanlar arasında doktorlar, akademisyenler, gazeteciler ve yaşlıların da bulunduğu bildirildi.

Al Araby Al Jadeed için çalışan bir gazeteci olan Diaa al-Kahlout’un da bu kişiler arasında olduğu tespit edildi.

Al-Kahlot’un kız kardeşi, Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları İzleme Örgütü’ne verdiği bilgide İsrail askerlerinin Al-Kahlot’u yedi yaşındaki engelli çocuğu Nada’yı tek başına bırakmaya zorladığını söyledi. Aktarılan bilgilere göre Al-Kahlot, daha sonra silah zoruyla gözaltına alındı ve diğer tüm tutuklular gibi ağır bir şekilde dövüldükten sonra kıyafetleri çıkarıldı.

(Evrensel Gazetesi)