DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Edanur İbrahimoğlu’na Polis Şiddeti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Edanur İbrahimoğlu’na Polis Şiddeti
HEDEP Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Edanur İbrahimoğlu, polis şiddetini anlattı: “Beni yerlerde sürükleyerek, boynumdaki atkıyla boğmaya çalıştı. Sonrasında başımı araca vurarak, gözümü tekmeyle vurdu.”

İstanbul’da, cenazelerin karton kutularda verilmesine tepki amacıyla 7 Aralık’ta yapılmak istenen açıklamada 46 kişi darp edilerek gözaltına alınanlardan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Edanur İbrahimoğlu ile İbrahim Uzun yaşadıklarını anlattı.

İbrahimoğlu, “Polis etrafımızı sardı ve daha açıklama yapılmadan herkesi darp ederek gözaltında aldı. Beni de yerlerde sürükleyerek, boynumdaki atkıyla boğmaya çalıştı. Sonrasında başımı araca vurarak, gözümü tekmeyle vurdu. Hastanede ters kelepçeyle muayeneye odasına kadar götürüldük” dedi. Darp raporu alan İbrahimoğlu, İHD ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İBRAHİM UZUN: KAFAMI DEFALARCA ARACA VURDU

Kemikleri bir kutu içerisinde teslim edilen Yılmaz Uzun’un babası İbrahim Uzun ise, saldırı nedeniyle bacağından yaralandığını aktardı. Darp raporu aldığını aktaran Uzun, “Polis beni gözaltına alırken kafamı defalarca araca vurdu. O sırada başka polisler de bacağıma vuruyordu. Bacağımda ezilmeler oldu. Buna dair Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu aldım ve suç duyurusunda bulunacağım. Demokratik bir ülkede yaşıyorsak eylem ve gösteri de en demokratik haktır. Benim halkımızdan tek isteğim var; birlik olmak. Eğer birlik olmazsak her zaman bu saldırılar olacaktır” diye konuştu.

(Artı Gerçek)