DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.071,47 0.879

DEM Parti’den Halepçe Katliamı’na dair basın açıklaması

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEM Parti’den Halepçe Katliamı’na dair basın açıklaması

DEM Parti Adana İL Örgütü, İnönü Parkı’nda yaptıkları basın açıklamasıyla Halepçe Katliamı’nda yaşamını yitirenleri andı.

“Helebçe naye jı bir kırın” pankartının açıldığı açıklamaya DEM Parti yöneticilerinin yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Arife Çınar ve Mahfuz Güleryüz, Seyhan Belediyesi Eşbaşkan adayları Sever Uzun ve Mehmet Karakış, Yüreğir Belediyesi Eşbaşkan adayları Şükran Efetürk ve İbrahim Kocaman, TJA, Barış Anneleri, DBP, AYKAY-DER, AATUHAY-DER, İHD ve çok sayıda kişi katıldı.

“Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz”

Açıklamada basın metnini okuyan DEM Parti Adana İl Eşbaşkanı Seyfettin Aydemir, Halepçe ve Beyazit katliamlarında yaşamını yitirenleri andı. “Halepçe Katliamının failleri insanlık tarihinde lanetlenirken meşru ve insanı hak mücadelesini sürdüren Kürt halkı direnişiyle bütün ezilen halklara umut olmaya devam etmektedir” diyen Aydemir, “Bütün bu katliam ve yıldırma politikalarına karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bir kez daha ilan ediyor” dedi.

Son olarak konuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Mahfuz Güleryüz, Halepçe ve Beyazit katliamlarında yaşamını yitirenleri andı. Güleryüz, bu ülkeye barış getirmek için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.