DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

DEM Parti Yerel Seçimlerde Batıda 7 İlde Aday Gösterecek

Yayınlanma Tarihi : Google News

DEM Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde batıda Ankara, Antalya, Bolu, Konya, Kocaeli, Kayseri ve Samsun’da aday göstereceklerini açıkladı.

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart’taki yerel seçimlerinde aday çıkaracakları 7 batı ilini açıkladı. DEM Parti, Ankara, Antalya, Bolu, Konya, Kocaeli, Kayseri ve Samsun’da yerel seçimlerde aday gösterecek.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart’taki yerel seçimlere dair yapacakları halk oylaması ve gündemdeki gelişmelere ilişkin partinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi.

13-14 Ocak’ta 90 seçim bölgesinde sandık kurulacağını ve yaklaşık 100 bin delegenin oy kullanacağını belirten “Böyle bir pratik ilk kez hayat geçiyoruz. O yüzden haftalardır boşuna bir demokrasi şöleni tanımlaması yapmıyoruz. İçini, altını ve sahaları dolduruyoruz. Evrensel’in haberine göre; Partimizin adayını değil aslında, o ili, ilçeyi, beldeyi yönetecek adayı seçiyoruz” diye konuştu.

Doğan, “İlk etapta aday göstereceğimiz 27 ilçeyi açıklamıştık. Aday göstereceğimiz bazı yeni illeri paylaşmak istiyorum. Ankara, Antalya, Bolu, Konya, Kocaeli, Kayseri ve Samsun. Toplam yedi ilde aday göstereceğiz” dedi.

Doğan, DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan’ın dün CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeye dair de verdi. Doğan, “Her iki partinin ilgili komisyonları çalışmaları yürütecek. Henüz netleşen bir şey yok. Çalışmalar ilerledikçe kamuoyu düzenli bir biçimde bilgilendirilecek, tüm süreçlerde olageldiği gibi açık ve şeffaf bir biçimde bunları sizlerle paylaşacağız” dedi

DEM Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde batıda Ankara, Antalya, Bolu, Konya, Kocaeli, Kayseri ve Samsun’da aday göstereceklerini açıkladı. DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart’taki yerel seçimlerinde aday çıkaracakları 7 batı ilini açıkladı. DEM Parti, Ankara, Antalya, Bolu, Konya, Kocaeli, Kayseri ve Samsun’da yerel seçimlerde aday gösterecek. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü […]

DEVAMINI OKU

YORUM YAP