DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.115,98 0.75

DEM Parti Tarsus Aday Adayları Tanıttı

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEM Parti Tarsus Aday Adayları Tanıttı

DEM Parti, Tarsus Belediyesi eşbaşkanlığı ve meclis üyeliği için aday adayı olan isimleri tanıttı

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Tarsus İlçe Örgütü, Altaylılar Mahallesi’nde bulunan bir düğün salonunda düzenlediği etkinlikte Tarsus Belediyesi için aday adaylarını tanıttı. Etkinliğe, Mersin İl Eşbaşkanları Bedriye Kuş ve Reşat Aşan, Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan adayları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız’ın yanı sıra kentte bulunan siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Etkinlik, hem belediye eşbaşkanlığı hem de meclis üyeliği için aday adayı olan isimlerin tanıtılmasıyla başladı. Ardından konuşan DEM Parti Tarsus İlçe Eşbaşkanı Fuat Yaman, partilerine dönük, baskı, gözaltı ve tutuklamalara dikkat çekerek, dayanışmanın güç vereceğini belirtti.

Yeni Yaşam’ın haberine göre; Mersin İl Eşbaşkanı Reşat Aşan da, “Abdullah Öcalan’a özgürlük Kürt sorununa çözüm” kampanyası kapsamında 27 Kasım’da açlık grevine başlayan tutsakları selamlayarak konuşmasına başladı. Kürt sorununda demokratik çözümünün tecridin kaldırılıp, Abdullah Öcalan’ın özgürlüğüyle başlayacağını dile getiren Aşan, bunun için mücadelenin önemini vurguladı. Aşan, “Bu sorunun kalıcı çözümü yine Ortadoğu’daki tüm sorunların çözümü için Abdullah Öcalan ile görüşülmesi gerekiyor” dedi.

DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eşbaşkan adayları Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız ise, ülkede yaşanan tüm sorunların kaynağının İmralı tecridi olduğunun altını çizerek, Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için toplumsal mücadeleye dikkat çekti.