DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.115,98 0.75

DEM Parti Adana 4. Olağan İl Kongresi Yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adana İl Örgütü 4. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Eş Başkanlıklara Helin Kaya ile Seyfettin Aydemir getirildi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adana İl Örgütü 4. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Eş Başkanlıklara Helin Kaya ile Seyfettin Aydemir getirildi.

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatımoğulları Oruç, kongrede yaptığı konuşmada Adana’nın Türkiye için örnek kent olduğunu söyledi.

Yerel seçime hazırlandıklarını belirten Oruç, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin dört bir yanında yaptığımız toplantılarda halkımızın taleplerini can kulağıyla dinledik ve bunları raporlaştırdık. Seçimdeki stratejimizi tam da bu çizgi üzerinden yürütmeye çalışıyoruz. İrademizin tamamının yerel yönetimlerde mutlaka yansımasını istiyoruz. Halkımızın bizden en büyük talebi bu.”

Oruç, batı illerinde hayata geçirmeyi planladıkları “kent uzlaşısı stratejisi” hakkında bilgi verdi.

Kongreye bazı milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

Mali ve faaliyet raporlarının okunması ardından tek liste ile seçim yapıldı. Helin Kaya ve Seyfettin Aydemir, DEM Parti Adana İl Eşbaşkanlığı görevine seçildi.

Kongre sonunda DEM Parti Adana İl Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Eş Başkanlar: Helin Kaya, Seyfettin Aydemir

Yönetim Kurulu: Güley Bal, Taylan Çelik, Münevver Ceylan, Remzi Cerf, Peruze Demir, Erol Demirhan, Mehmet Yaşık, Yaşar Demir, Sait Tekreç, Sergen Uluç, Mehmet tekin, İbrahim Ecer, Çetin Eye.

Disiplin Kurulu: Vedat Özkan, Suphiye Bayav, Mehmet Zakir Boran, Emine Adıbelli, Sedrettin Argın

Üst Kurul Delegeleri: Helin Kaya, Seyfettin Aydemir, Fatma Çatıkkaş, Şefik Özbey, Görgün Kaya, Zeynep Payam, Neyrem Güler, Ömer Şengil, Mehmet Karakış, Abdulhamit Çelik, Fatma Çelikten, Ayşe Alas, Gürgün Kaya, Suzan Yıldırım, Rahime Ovaç, Mehmet Zakir Boran, Suphiye Bayav, Şükran Efetürk, Fatma Çığ, Şemse Bağdu, Sadiye Eye, Taylan Çelik, Zümrete Şen, Ali göçer, Aydın Varol, Ramazan Elçiçek, Emine Adıbelli, Durmaz Özmen, Asiye Tekin, Murat Turgay.

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adana İl Örgütü 4. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Eş Başkanlıklara Helin Kaya ile Seyfettin Aydemir getirildi. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Adana İl Örgütü 4. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Eş Başkanlıklara Helin Kaya ile Seyfettin Aydemir getirildi. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatımoğulları Oruç, kongrede […]

DEVAMINI OKU