DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da Konuşma Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana’da Konuşma Yaptı

Çukurova Bülten ( Hamdullah Yağız Kesen – Adana )

Adana’da konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere dikkat çekerek, “Biz Türkiye Yüzyılı diyoruz hazırız diyoruz kararlıyız diyoruz onlar ise kapalı kapılar ardında birbirlerinin kuyusunu kazıyor, kirli ittifaklarla DEM’leniyor. Şaibeli pazarlıklarla seçim kazanma peşinde koşuyorlar” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) Cumhur İttifakı adaylarının tanıtımının yapıldığı mitingte konuştu. Mitinge katılanları işaret eden Erdoğan, “31 Mart’ta Cumhur İttifakın verdiği destekle adana inşallah yeni bir destan yazacak. Rakamı aldım şuanda Adana’da meydanda 75 bin kişi var. Artık Adana’yı bu malum ellerden almaya hazır mıyız?” diye sordu.

Konuşmasında muhalefeti hedef alan Erdoğan, “Kendi seçmenleri başta olmak üzere milleti tıpış tıpış sandığa gidip oy verecek bir mecburiyet cenderesine sıkıştırmak isteyenlere günlerini göstereceğinize inanıyorum. Adana böyle artistliklere eyvallah eder mi? Adana kendi iradesini çantada keklik kabul edenlere yol verir mi? Parti içindeki iktidar kavgalarından başlarını kaldıramıyorlar. Birbirleriyle didişmekten fırsat bulamadıkları için başka bir konuyla ilgilenemeyecek durumdalar.Bunlar hal çadırını hastane diye benim Adanalı kardeşlerime yutturmaya çalıştılar. Bunlar bu denli yalancı. Kendilerine hayrı olmayanların memlekete hayrı dokunması mümkün mü? Biz Türkiye Yüzyılı diyoruz hazırız diyoruz kararlıyız diyoruz onlar ise kapalı kapılar ardında birbirlerinin kuyusunu kazıyor, kirli ittifaklarla DEM’leniyor. Şaibeli pazarlıklarla seçim kazanma peşinde koşuyorlar. Mayıs ayınca cumhurbaşkanı adayı olarak milletin önüne çıkardıkları peşine de 6 tane yardımcı adayı taktıkları bir zat vardı. Seçimde umduklarını bulamayınca tüm suçu cumhurbaşkanı adayına yükleyip kendilerini temize çıkardılar. Yere göğe sığdıramadıkları genel başkanlarını partiden öyle bir kazıyıp attılar ki neredeyse kedisi Şero’yu bile kapıdan içeri sokmayacaklardı” ifadelerini kullandı.

Savunma sanayisine dair alanda bulunan dev ekrandan KAAN adlı savaş uçağını göstererek, “(Savunma sanayii) İçimizdeki müzmin muhalifler anlamasa da Türkiye’nin nasıl büyük işlere imza attığını dostlarımız ve hasımlarımız çok iyi biliyor. Muhalefetin bize sürekli örnek gösterdiği ülkelerde son dört gündür KAAN konuşuluyor ya, KAAN, KAAN. Türkiye’nin savunma sanayi hamleleri konuşuluyor. Öyle garip bir durumla karşı karşıyayız ki bizdeki mankurtlaştırılmış zihinler KAAN’a bakınca kalorifer peteği ya da süpürge sapı görüyor” dedi.

Erdoğan son olarak ise Cumhur İttifakının Adana Büyükşehir ve ilçe belediye adaylarını tek tek sahneye çağırarak, tanıtıp, “Adana’da gümbür gümbür sandıkları patlatacağız” diye konuştu.