DOLAR 32,5858 % 0.17
EURO 35,0764 % 0.2
STERLIN 41,6283 % 0.39
FRANG 36,8743 % 0.2
ALTIN 2.446,82 % 0,58
BITCOIN 65.297,99 -0.18

Çukurova Bülten’den serbest ve işsiz gazeteciler için telifli haber çağrısı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çukurova Bülten’den serbest ve işsiz gazeteciler için telifli haber çağrısı

Çoğulcu medya için Avrupa Birliği’nin desteği ile Gazeteciler Cemiyeti’nin yürüttüğü ‘Basın Evi Destek Aracı’ndan (BEDA)  faydalanan Çukurova Bülten’in 2024 telifli haber dönemi başladı.

Avrupa Birliği’nin desteğiyle Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen “Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi” (M4D) projesi kapsamında telifli haber yayımlama hakkı kazanan Çukurova Bülten Haber Merkezi, haber gönderen serbest çalışan ve işsiz gazetecilere telifli haber desteği sunacak.

Çukurova Bülten Haber Merkezi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ile yaptığı işbirliği ve kazandığı proje sonucunda önemli alanlarda yürüttüğü habercilik faaliyetini çeşitlendirecek.

Bu kapsamda, “toplumsal cinsiyet”, “ekoloji ve çevre tahribatları”, “sivil toplum kuruluşları (STK) ve sendikal çalışmalar” ile “dezavantajlı bireyler” gibi alanlarda gazetecilik faaliyeti yürütecek olan Çukurova Bülten Haber Merkezi, gazetecilerin gönderdikleri haber başına 1.800 lira telif ödemesi gerçekleştirecek.

Çukurova Bülten Haber Merkezi olarak, serbest (freelance) çalışan ve işsiz gazetecilere çağrıda bulunurken, gazeteci meslektaşlarımızla dayanışma içerisinde olduğumuzu yineliyoruz.

Haber gönderecek olan gazeteci meslektaşlarımız haber önerilerini ve kısa öz geçmişlerini mail adresimize iletebilirler.

İletişim adresi: cukurovabultenhaber@gmail.com