DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Çukurova Bülten GYY Dr. İ.S. Aykurt’un kitapları Çukurova Kitap Fuarı’nda olacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çukurova Bülten GYY Dr. İ.S. Aykurt’un kitapları Çukurova Kitap Fuarı’nda olacak

Çukurova Bülten Genel Yayın Yönetmeni Dr. İsmail Sarp Aykurt‘un kitapları 13/21 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Çukurova Kitap Fuarı’nda okurların ilgisine sunulacak.

Yazar Aykurt’un kitapları, Tarsus Belediyesi standında yer alacak. Öte yandan Dr. İsmail Sarp Aykurt, fuarın son günü olan 21 Ocak Pazar günü de üyesi olduğu Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) standında kitaplarını imzalayacak.

Dr. İsmail Sarp Aykurt kimdir?

Yazar, Dr. İsmail Sarp Aykurt, 1987’de Tarsus’ta doğdu. İşletme lisans öğrenimini 2010 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde; uluslararası ilişkiler lisans ve halkla ilişkiler ön lisans üzerine yaptığı çalışmalarını ise 2014 yılında Anadolu Üniversitesinde tamamladı. 2012 senesinde Çukurova Üniversitesi İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalında İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisansı yaptı.

 

Yüksek lisans bitirme çalışmasını, Nisan 2015’te “Yönetim Teorisinin Tarihsel Gelişimi / İşleyim Devrimi ve Kapitalist İşleyişe Dair Notlar” ismiyle kitaplaştırdı. İkinci yüksek lisans çalışmasını ise Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım ABD / Pazarlama İletişimi Bölümünde bitirdi. Bu kez tez çalışmasını “Yeni Medya Çağında Suskunluk Sarmalı: Twitter Örneği” başlığıyla kitaplaştırdı. 2019 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nden Pazarlama ve Perakende öğretmenliği formasyonu aldı ve öğretmen olarak çalıştı. Özel sektörde kimi araştırmalarda, proje yönetim süreçlerinde araştırma asistanı unvanı ile yer aldı.

 

Türkiye Basketbol Federasyonundan aldığı antrenörlük lisansıyla kimi okul ve akademilerde antrenörlük yaptı. Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezinde Spor İletişimi ve Spor Gazeteciliği eğitimi aldı. 2014 yılında aktif gazeteciliğe başladı. soL gazetesinde haber ve yazılar kaleme aldı. Haftalık yayımlanan soL dergisinde ise spor sayfası editörlüğü görevinde bulundu.

 

Akademik makale, yazı ya da haberleri PRAKSİS, Bilim ve Aydınlanma Akademisi (BAA), GELENEK, Beleştepe, Sportmence, PolitikArt, Aratos, derdimizfutbol.com, soL Dergi, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (Umag) – Gazeteciler Platformu, Gazete Duvar, Bizim Gazete, dokuz8HABER ve Independent Türkçe vb. gibi yayın organlarında yer aldı; Sınırsız TV, Artı TV, soL TV, dokuz8TV ve Düzgün TV gibi kanallarda programlara katıldı. soL Haber Portalı internet sitesinde haber editörü olarak çalıştı.

 

2022 Haziran ayında Maltepe Üniversitesi Disiplinlerarası İletişim Bilimleri ABD, İletişim Bilimleri Doktora Programından mezun olarak, doktor (Ph.D) unvanı almaya hak kazandı.

 

Aktif olarak gazetecilik faaliyetlerini sürdürmekte, dokuz8HABER’de haber editörü olarak çalışmakta ; dokuz8AKADEMİ’de ise gazetecilik ve medya üzerine çalışma ve eğitmenlik faaliyeti yürütmektedir. Bağımsız akademisyen ve araştırmacı olarak akademik araştırmalar yapan yazar, kuruluş sürecinde aktif olarak yer aldığı Çukurova Bülten isimli haber sitesinin (www.cukurovabulten.com) ise genel yayın yönetmenliğini üstlenmektedir.

 

Öğrenciliğini ve diğer çalışmalarını ise Tarsus Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programında sürdürmektedir.

 

Akademik çalışma alanları; disiplinlerarası iletişim bilimleri ve medya tarihi, gazetecilik, propaganda, siyasal iletişim, çalışma sosyolojisi, siyasal ve ideolojik akımlar, siyasi tarih ve spor araştırmaları olarak özetlenebilir.

 

Öte yandan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi olan yazar, aynı zamanda Mersin Valiliği yerel basın kartıyla birlikte, Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) tarafından profesyonel gazetecilere verilen uluslararası basın kartı (IPC) ile Dünya Basın Federasyonu’nun (WBF) gazeteciler için düzenlediği uluslararası basın kartına sahiptir. Yazar aynı zamanda Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) üyesidir.

 

İletişim: ismailsarpayk@gmail.com