DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’de Memnuniyet Anketi Sona Erdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’de Memnuniyet Anketi Sona Erdi

CHP’de ‘memnuniyet anketi’ sona ererken anket sonuçları genel merkezdeki konunun uzmanlarınca değerlendirilmeye alındı.

31 Mart yerel seçimlerinde yapılacak olan belediye başkanlığı yarışında CHP’nin adayının kimlerden oluşacağına dair parti genel merkezi tarafından yapılan ‘memnuniyet anketinde’ sona gelindi. Anketler tamamlanıp parti genel merkezindeki konunun uzmanları tarafından değerlendirilip çıkan sonuçlar genel başkana sunulacak.

ÜÇ ANA KONU ÜZERİNE YOĞUNLAŞTILAR

CHP Genel Merkezi’ndeki parti üst düzey yöneticilerinden alınan bilgiye göre, Adana Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediye başkanlarına yönelik anketlerde üç ana konu üzerine yoğunlaşıldı. Anketlerde ‘ilinizdeki ve ilçenizdeki belediye hizmetlerinden memnun musunuz? Belediye başkanlarından memnun musunuz? Belediye başkanı olarak kimi aday olarak görmek istersiniz?’ sorularına yanıt aranırken, sorulan sorularla CHP’nin parti olarak ve aday olacak ismin kişisel olarak tanınırlık, hizmetlerinden memnuniyet ile daha başarılı olabilecek adayın belirlenmesi yönteminin seçildiği ifade ediliyor.

ADANA ADAYI GELECEK HAFTA NETLEŞECEK

Anket sonuçlarının CHP Genel Merkezi’ndeki konunun uzmanları tarafından değerlendirilip rapor haline getirileceği ve sonuçları ilk kez Genel Başkan Özgür Özel’in göreceği bilgisine ulaşıldı. Genel Başkan Özel’in bu sonuçla Parti Meclisine bilgileri ulaştırıp burada isimlerin değerlendirileceği kaydediliyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Zeydan Karalar ile Soner Çetin’in ankette yarıştıkları ulaşılan bilgiler arasında yerini aldı. Karalar ve Çetin dışında üçüncü bir ismin anketlere yansımadığı, bu iki isimden birisinin CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacağı siyasi kulislere yansıdı.

(Çukurova Barış)