DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’de Adana ve Mersin Adaylarının Açıklanması Gündemde

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’de Adana ve Mersin Adaylarının Açıklanması Gündemde

CHP’nin seçim hareketliliği sürüyor. Partinin 2023 bitmeden az farkla kaybedilen yerlerde adaylarını tanıtacağı öğrenildi.

CHP’nin bu hafta merakla beklenen il ve ilçelerdeki adaylarını açıklaması bekleniyor.

Yerel seçim çalışmaları için genel merkezdeki toplantılarını sürdüren CHP’de bugün merkez yönetim kurulu ve parti meclisi (PM), CHP lideri Özgür Özel başkanlığında toplanacak.

Cumhuriyet‘ten Sarp Sağkal‘ın haberine göre, toplantılar sonrası CHP yine birçok il ve ilçe için adaylarını açıklayacak. Parti, gelecek hafta İstanbul’da elinde olmayan ve az farkla kaybettiği ilçelerde adaylarını belirlemeyi ve İstanbul’da kampanyasını aralık bitmeden resmen başlatmayı istiyor.

Kurmaylar, CHP’nin az farkla kaybettiği Üsküdar, Zeytinburnu gibi ilçelerinde adayları önceden açıklayarak çalışmalara daha hızlı başlamak istediğini aktarıyor.

Bu hafta yapılacak PM toplantısı sonrası Adana, Mersin gibi büyükşehirlerde mevcut başkanların yeniden aday olduğunun açıklanabileceği belirtiliyor. İktidarın adaylarını yeni yıla bıraktığı konuşulurken kurmaylar, “İktidarın özellikle büyükşehirler için bir aday bulma krizinde olduğunu görüyoruz” yorumları yapıyor.

Parti kurmayları da seçmenlerin hassasiyetini gözeterek İYİ Parti’yle ilgili tartışmalarla ilgili yorum yapmamaya da özen gösteriyor ve “Hedef tabanda birlik” sloganını yineliyor. DEM Parti’nin “kent uzlaşısı” önerisi ve “Müzakereye açığız” açıklamasının ise MYK toplantısında değerlendirilebileceği konuşuluyor.

(Dokuz8 Haber)