DOLAR 32,5890 % 0.25
EURO 35,1023 % 0.3
STERLIN 41,5677 % 0.36
FRANG 36,8904 % 0.31
ALTIN 2.452,29 % 0,81
BITCOIN 65.485,56 0.008

CHP MYK ve PM Yarın Toplanıyor: Adana ve Mersin Açıklanacak

Yayınlanma Tarihi : Google News

Yarınki PM toplantısında Adana, Mersin ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri ile CHP’de olmayan İstanbul’un ilçeleri için adayların da netleşmesi bekleniyor. İzmir adayı ise Ocak ortasında açıklanacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yılın ilk haftasında Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi’ni topluyor. Yarın gerçekleşecek toplantılara CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlık edecek. Toplantının ana gündemini seçim stratejisi ve yerel seçimler için belirlenen adaylar oluşturacak. Saat 11’de başlayacak MYK toplantısında belirlenen aday isimleri 15.30’da gerçekleşecek PM toplantısında oylanarak, karara bağlanacak. PM toplantısının ardından, aralarında Aydın, Adana ve Mersin’in adaylarının da olduğu 200’den fazla ismin açıklanması bekleniyor. İstanbul’un bazı ilçeleri için de adaylar yarın netleşecek.

Parti tarafından yaptırılan anketler ve çalışmalar doğrultusunda memnuniyet oranı yüksek çıkan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adana Büyükşehir Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

‘CHP’nin kalesi’ olarak nitelendirilen İzmir’de büyükşehir belediye başkan adayının kimin olacağı da en çok merak edilenler arasında. Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göre; Şu ana kadar İzmir’de başvuru yapan dokuz aday adayı bulunuyor. Bunlar arasında mevcut belediye başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay adaylıklarını açıkladı. Eski İzmir milletvekilleri Atila Sertel, Musa Çam, Tacettin Bayır da aday adayı olan isimler arasında yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce görevinden ayrılarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için başvuru yaptı. Eski Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile SHP ve CHP’de yöneticilik görevleri yapan Ayhan Baltacı da aday adayı oldu.

CHP kulislerinde, başta büyükşehir olmak üzere çok sayıda ilçede belediye başkanlarının değişileceği de konuşuluyor. Artı Gerçek’e konuşan bir partili değişecek ilçeler arasında Foça, Seferihisar, Bayraklı, Torbalı, Menderes, Karşıyaka, Kemalpaşa, Bornova, Narlıdere gibi ilçelerin bulunduğunu söyledi. Kulislerde ocak ayının ortasında İzmir Büyükşehir Belediye adayının açıklanabileceğini belirtilirken, kadın aday tartışmaları da güçleniyor.

Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı önceden açıklansa da ilçe adayları henüz netleşmedi. Yarın gerçekleşecek PM toplantısında İstanbul’un bazı ilçelerinin adayları da belirlenecek. CHP’nin alamadığı 23 ilçenin adayının belirlenmesi ve yarınki PM sonrası duyurulması bekleniyor. Netleşen adaylar, Cuma günü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla düzenlenecek aday tanıtım toplantısında tanıtılacak.

Halen CHP’de olan 14 ilçenin adaylarının ise iki hafta içerisinde açıklanacağı bekleniyor. Beşiktaş, Kartal, Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Küçükçekmece belediyesinde mevcut isimlerle devam edeceği kulislerde konuşulurken, Adalar, Esenyurt, Şişli, Kadıköy, Maltepe gibi ilçelerde yeni adayların belirlenebileceği de belirtiliyor.

Yarınki PM toplantısında Adana, Mersin ve Aydın Büyükşehir Belediyeleri ile CHP’de olmayan İstanbul’un ilçeleri için adayların da netleşmesi bekleniyor. İzmir adayı ise Ocak ortasında açıklanacak. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yılın ilk haftasında Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi’ni topluyor. Yarın gerçekleşecek toplantılara CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlık edecek. Toplantının ana gündemini seçim stratejisi […]

DEVAMINI OKU

YORUM YAP