DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.115,98 0.75

Ankara’da Sokak Hayvanları İçin Eylem: Bu Bir Cinayettir

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ankara’da Sokak Hayvanları İçin Eylem: Bu Bir Cinayettir

Sokak hayvanları için her hafta eylem yapan Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Güliz Gündüz, “Kafasına kürekle vurulan hayvanlar size sesleniyor, durdurun bu cinayeti” dedi.

Ankara Valiliği’nin belediyelerine dağıtılmak üzere “Sahipsiz Sokak Hayvanları Hakkında” başlığıyla gönderdiği genelgeye karşı her hafta Salı günü yapılan oturma eylemi, bu hafta da Sakarya Caddesi’nde basın açıklaması ile gerçekleştirildi.

Barınakları, ölüm tüneli olarak nitelendiren ve barınaklarda öldürülen iki hayvanın yaşadıklarına değinen Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü Güliz Gündüz, şöyle konuştu:

“Ölüm tüneline girmenin ne demek olduğunu biliyorlar. Yaşadıkları bu anın son anları olabileceğini biliyorlar. İşte korktukları şey, gerçekten korktukları şey bu: kimsenin onları umursamaması, kimsenin feryatlarına kulak vermemesi, insanların onları unutması ve akşam yemeklerini yiyip uyumaları. İnsanların mışıl mışıl uyuması… onların korktukları şey bu. Dayı 2.kez zehirlendiğinde iç organları parçalanarak öldü, Şila kulübesine ateş atıldığında kaçacak yeri olmadan bir demirden diğerine kendini vurarak öldü… her gün barınaklara alınan onlarca hayvan boğma tasmaların ucunda nefesi kesilerek öldürülüyor. Kafasına kürekle vurulan hayvanlar size sesleniyor: durdurun bu cinayeti. Kalbine çamaşır suyu enjekte edilen hayvanlar bağırıyor. Durdurun bu cinayeti.”