DOLAR 31,5775 % 0
EURO 34,3252 % -0.03
STERLIN 40,1219 % -0.06
FRANG 35,6808 % -0.04
ALTIN 2.144,64 % -0,20
BITCOIN 2.158.689 8.016

Ahlen Enternasyonal Kadınlar Kahvaltı Grubu Şehir Parkında piknik yapacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ahlen Enternasyonal Kadınlar Kahvaltı Grubu Şehir Parkında piknik yapacak

Haber: Mehmet Tanlı | Çukurova Bülten (Almanya)

15 Temmuz Cumartesi günü Enternasyonal Kadınlar Kahvaltı Grubu üyeleri Ahlen bir kahvaltı etkinliği düzenleyecek.

Etkinliğe katılmak isteyenler Bettina Neuhaus yönetiminde , sabah 9’dan itibaren, belediye binasının önündeki meydanda toplanıp 200 yılında kapanan Westfalen maden ocağına yazlık bir bisiklet turuna çıkacaklar.

Daha sonraysa katılımcılar oradan Werse Irmağı bisiklet yolu boyunca ve yavaş bir tempoda şehre geri dönecekler. Dönüşteki hedef noktası ise piknik çullarının, battaniyelerinin açıldığı ve kahvaltının servis edildiği yeni düzenlenen şehir parkı olacak.

Etkinliğe dahil olanlar, yanlarında kendi hazırladıkları  kahvaltı malzemeleri ve elbette içecek getirebilecekler.

Öte yandan organizasyondan yapılan açıklamaya göre, katılımcıların koltuk minderleri, tabak, bardak ve çatal-bıçak takımları da beraberinde getirmeleri rica olundu. Ek olarak, bisiklet turuna katılmak istemeyen kadınlar ise sabahleyin doğrudan şehir parkına gidebilir ve bisikletçiler gelene kadar burada birbirleriyle sohbet ederek vakit geçirebilirler.

Grup Kurucusu Laina Remer

Karate antrenörü sunum yapacak

Bu piknik programında ayrıca Sacha Selent, açık havada yapılacak kahvaltının ardından kadınlara karate dersi verecek. Sacha Selent, 30 yılını “kung fu” başta olmak üzere 40 yıldır dövüş sporları üzerine çalışarak geçiren bir sporcu.

Bu konuda daha fazla bilgi Laina Remer (Tel. 0151 28261139) ve Kung Suk Thormann’dan (Tel. 0163 9189985) alınabilir.

Kadınlar dayanışması her şeyin merkezinde yer alıyor

Uluslararası kadınlar kahvaltısında, dünyanın dört bir yanından gelen kadınlar, her ayın üçüncü cumartesi günü bir araya gelerek rahat bir ortamda kahvaltı ediyor ve birbirlerini tanıyorlar.

Kahvaltıdan sonra kadınlardan birisi ya “Ahlen’deki Dünyamız” sloganıyla kendi ülkesini, kültürünü tanıtıyor ya da alanında uzman konuşmacılarla sosyo-politik, kültürel  konularda kısa konferanslar yapılıyor.

Kahvaltı grubu yılda bir kez yaz aylarında birlikte yakın bölgelere geziye çıkıyor. 70’e kadar çok farklı ülkeden gelen kadının katıldığı aylık toplantılarda sınırlar kolayca aşılıyor ve yaş, din veya köken ne olursa olsun kadın dayanışması odak noktası sayılıyor.

Bu aylık buluşmalara her kadın sadece yiyecek bir şeyler getiriyor, getiremeyenler ise normalde ücretsiz olan kadınların kahvaltısına küçük bir maddi katkıda katkıda bulunuyor.

Katılmak isteyen her kadına açık olan Uluslararası Kadınlar Kahvaltı Grubu çalışmalarında, Ahlen’deki aile eğitim merkezi ve Ahlen Belediyesi’nin uyum-entegrasyon ekibi tarafından destekleniyor.