DOLAR 32,5292 % 0.03
EURO 35,0182 % 0.32
STERLIN 41,4724 % 0.28
FRANG 36,7931 % 0
ALTIN 2.438,02 % 0,11
BITCOIN 65.073,71 -0.199

Adli Tıp Raporuna Göre Somali Cumhurbaşkanı’nın Oğlu Asli Kusurlu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adli Tıp Raporuna Göre Somali Cumhurbaşkanı’nın Oğlu Asli Kusurlu

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un İstanbul’da motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne sebep olduğu kazaya ilişkin ek rapor açıklandı. Mohamud aslı kusurlu bulundu.

Gazete Duvar’ın haberine göre; Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Muhammed Hassan Shekh Mohamud’un 30 Kasım’da motokurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olmasıyla ilgili  Adli Tıp Kurumu raporu çıktı. Raporda, Muhammed Hassan Shekh Mohamud’un asli kusurlu olduğu belirtildi.

Adli Tıp Kurumu’nun raporunda şu ifadeler yer aldı:

YÜKÜMLÜLÜKLERİNE AYKIRI DAVRANDI: Şüpheli sürücü Mohamed MOHAMED HASSAN SHEIKH MOHAMUD idaresindeki otomobil ile gündüz vakti görüşün açık olduğu yolda seyri sırasında olay yerine yaklaşıp sağa şerit değiştirme manevrası yapmak istediği sırada, ilerisinde kendisiyle aynı yönde ve aynı şeritte (sağdan ikinci şeritte) seyretmekte olan ve sonrasında hızını düşürerek sağa doğru yönelmekte olan motosikletin de şerit değiştirmekte olduğunu göz önünde bulundurması, zamanında uygun fren tedbiri ile de beraber takip mesafesini koruyarak motosikletin gerisinde duruşa geçmesi veya motosikletin sol tarafından kontrollü şekilde seyrine devam etmesi gerektiği hususlarına riayet etmediği, sağ şeride girmiş olmasının devamında mevcut hızıyla seyrini sürdürdüğü sırada da kendisi gibi sağ şeride girmiş olan ve son olarak duracak seviyede hızını düşürüp sağ şerit içinde hafif sağa yönelen motosiklete çarptığı olayda dikkat ve özen yükümlülüklerine aykırı davranışı ile asli derecede kusurludur.

GÖÇER DE TALİ KUSURLU: Müteveffa sürücü Yunus Emre GÖÇER idaresindeki motosiklet ile seyir halindeyken olay yerine yaklaşıp sağa şerit değiştirme manevrası yapmak istediği sırada, arkasından gelmekte olan otomobilin seyir durumuna dair gerekli-yeterli ayna kontrollerini yapması ve bahse konu otomobilin de kendisi gibi şerit değiştirmekte olduğunu göz önünde bulundurması gerektiği hususuna riayet etmediği, 80km/h azami hız limitli bu yolda sağ taraftaki banket kesimi yerine sağ şerit içinde hızını duracak seviyeye düşürüp devamında da son olarak sağ şerit içinde hafif sağa manevra yapmış bulunmakla kazaya karıştığı olayda dikkat ve özen yükümlülüklerine aykırı davranışı ile tali derecede kusurludur.

Raporun sonuç kısmında ise şöyle denildi:

“Yukarıdaki hususlar muvacehesinde, olayda; Şüpheli Mohamed Hassan Sheikh Mohamud MOHAMED HASSAN SHEIKH MOHAMUD’un asli derecede kusurlu, Müteveffa Yunus Emre GÖÇER’in tali derecede kusurlu olduğu kanaatini bildirir müşterek rapordur.”