DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.670,00 -0.403

Adana’da Hulk’a doğum günü partisi düzenlendi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adana’da Hulk’a doğum günü partisi düzenlendi

Adana’da narkotik köpeği Hulk’a 7. yaşı için sürpriz doğum günü partisi düzenlendi. Eğitmen Ali Çetin “Ona elimle pasta yedirdim, gözleri doldu ve çok duygulandı” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na bağlı Köpek Eğitim Merkezi (KEM) Müdürlüğü’nde narkotik köpekleri Daisy ve Agir’in yavrusu olarak 2017’de dünyaya gelen Belçika Malinois cinsi Hulk, polis memuru Ali Çetin (34) ile eğitime başladı.

Sıkı eğitim sürecinden geçen Hulk, Ali Çetin ile birlikte önce Eskişehir’de ardından Ağrı Doğubayazıt’ta görev yaptıktan sonra Adana Emniyet Müdürlüğü’ne tayin oldu.

3 yıllık süreçte 700 kilo esrar, 30 kilo metamfetamin, 50 kilo eroin ve 155 bin uyuşturucu hapın yakalanmasını sağlayan Hulk, son olarak saman yüklü bir tırda, balyaların arasına gizlenmiş 305 kilo ‘Skunk’ ele geçirilmesini sağladı.

İLK DİLİM HULK’A

7’nci yaş günü gelen Hulk’a Çetin ve ekip arkadaşları sürpriz parti düzenledi. Hulk’un ilk operasyonunda çekilen fotoğrafı yerleştirilen pastayı Çetin üfledi, ilk dilim ise Hulk’a ikram edildi.

Hulk ile birlikte güzel işler çıkardıklarını söyleyen Çetin, “Adana’da 3 yıldır, Hulk ile birlikte uyuşturucuyla mücadele ediyoruz. Mesaimiz dışında da ekstra eğitimlere devam ediyoruz. Onu sürekli dinamik ve aramaya hazır tutmaya çalışıyorum. Aramızdaki bağ, bir baba-oğul ilişkisi gibi. Sürekli birlikteyiz ancak izinli olduğumda onu çok özlüyorum. Onun da beni özlediğini biliyorum. Bugün Hulk’un 7’nci doğum günü. Çok mutlu oldu, bu nedenle ben de mutluyum. Ona elimle pasta yedirdim, gözleri doldu ve çok duygulandı” diye konuştu.

Hulk’un koku alma duyusunun oldukça hassas olduğunu belirten Çetin, katıldıkları eski operasyon anılarını anlatarak, “Benim için en unutulmaz anlarından biri, bir keresinde bir ahırda arama yapıyorduk. Hulk, ahırın duvarına tepki verdi. Duvarı kırdığımızda ise uyuşturucu maddeye ulaştık. O an çok şaşırtmıştı. Çünkü ahırda büyükbaş hayvanların kokusu vardı. O durumda bile uyuşturucu maddeyi koklayıp, bize yerini göstermişti” dedi.