DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Adana Hastanesinde Sahte Doktor Skandalı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adana Hastanesinde Sahte Doktor Skandalı

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sahte doktor skandalı! C.S. isimli kadın, üzerinde asistan doktor ibaresi bulunan sahte yaka kartıyla yakalanarak polis merkezine götürüldü. Güvenlik görevlisinin şüphesi ve yapılan kontroller sonucunda, sahte kartın kırtasiyeden temin edildiği ortaya çıktı. İfadesinde, C.S., kartı sadece fizik tedavi gördüğü günlerde kullanmış olduğunu savundu.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, üzerinde asistan doktor ibaresi bulunan sahte yaka kartıyla dolaşan C.S. isimli bir kadın, güvenlik görevlilerince yakalandı. Olay, hastanenin güvenlik önlemleri sayesinde ortaya çıktı.

Hastanenin güvenlik görevlisi, kantinde alışveriş yapan C.S.’nin üzerindeki asistan doktor ibaresi bulunan yaka kartından şüphelendi. Durumu değerlendirmek adına kadına hangi bölümde görevli olduğunu sordu. Ancak alınan çelişkili yanıtlar üzerine durumu hemen hastane polisine bildirdi.

Polis ekipleri tarafından yapılan kontroller sonucunda, C.S.’nin kullandığı yaka kartının sahte olduğu tespit edildi. Sahte doktorun bu şekilde hastane içinde dolaşması, ciddi güvenlik ihlali olarak değerlendirildi.

Gözaltına alınan C.S., polis merkezinde verdiği ifadesinde, yaka kartını rahat hareket edebilmek için taktığını itiraf etti. Ancak, bu eyleminin sadece fizik tedavi gördüğü günlerde asansör ve kantin gibi yerlerde kullanıldığını söyledi. Muayene odalarına girmemiş olduğunu belirterek, herhangi bir hastaya müdahale etmediğini iddia etti.

C.S., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ancak, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Sahte doktorun ifadesinde, yaka kartını bir kırtasiyeden temin ettiğini söylemesi dikkat çekti.