DOLAR 32,5858 % 0.17
EURO 35,0764 % 0.2
STERLIN 41,6283 % 0.39
FRANG 36,8743 % 0.2
ALTIN 2.446,82 % 0,58
BITCOIN 65.297,99 -0.18

Adana Eczacı Odası’na ‘Altın Havan Ödülü’ Verildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adana Eczacı Odası’na ‘Altın Havan Ödülü’ Verildi

“Olağanüstü Koşullarda Eczacılık Hizmetini Sürdürme Ödülü” Adana Eczacı Odasına verildi.

 

6 Şubat tarihinde ülkeyi sarsan depremlerde 7/24 fedakarca görev yapan, depremzedelerin ilaç, tıbbi malzeme, bebek malzemesi ihtiyacını kesintisiz karşıladığı için Adana Eczacı Odasına Eczacı Dergisi tarafından ‘Altın Havan Ödülü’ verildi.

“Olası doğal afetlere karşı tedbirli olmak zorundayız. Her meslek gurubu önlemlerini almalıdır”

“Olağanüstü Koşullarda Eczacılık Hizmetini Sürdürme Ödülü” Adana Eczacı Odasının yanı sıra 6 Bölge Eczacı Odasına da verildi. Eczacı Dergisi tarafından İstanbul’da düzenlenen ödül törenine katılarak ödülü alan Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bu ödülü asrın depremin sürecinde odamızda kurduğumuz ilaç dağıtım ve tasnif merkezinde, Hatay ve İskenderun sahra eczanelerinde, fedakarca görev alan, gönüllü olan tüm meslektaşlarımız adına almanın gururunu yaşıyorum. 28 sahra eczanesinde 74 gün boyunca görev alan 4500 meslektaşımıza ve destekleriyle yaraları saran 44.500 meslektaşımıza teşekkürlerimize ve şükranlarımızı sunarız. Mesleğimizle, Meslektaşlarımızla ve meslek örgütlerimizle gurur duyuyoruz. Devletimize ve halkımıza zor günlerde eczacı olarak yardımcı olabildiysek ne mutlu bize…. Bu “Olağanüstü Koşullarda Eczacılık Hizmetini Sürdürme Ödülü”nü almak evet bizleri onure etti ama keşke deprem hiç yaşanmasaydı. Böyle afetlerin yaşanmaması dileğimizdir. Olası doğal afetlere karşı tedbirli olmak zorundayız. Her meslek gurubu önlemlerini almalıdır. Bize bu altın ödüle layık gören herkese şükranlarımızı sunuyorum”