DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ABD’li Kardeşler DNA Testiyle 100 Milyon Dolarlık Servete Ortak Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
ABD’li Kardeşler DNA Testiyle 100 Milyon Dolarlık Servete Ortak Oldu

ABD’li kardeşler Henry Kevin ile Candice Jackson, geçen sene 69 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitiren emlak kralı Kasım Pırlant’a açtıkları babalık davasını kazandı. Jackson kardeşler böylece Pırlant’ın 100 milyon dolarlık servete ortak olmuş oldu.

İzmirli emlak kralı Kasım Pırlant, 1973’te ABD’ye gittiğinde bir lokanta satın aldı, 1978’de emlak sektörüne adım attı ve İzmir’de alışveriş merkezleri sahibi oldu.

ABD’de yaşayan Henry Kevin Jackson ve Candice Jackson, geçen sene 69 yaşında hayatını kaybeden Pırlant’ın çocukları olduğunu belirterek mirastan hak talep etti. DNA testiyle Jackson kardeşlerin Pırlant’ın çocukları olduğu kanıtlandı. DNA testiyle beraber mahkeme, Jacksonların Pırlant’ın babası olduğunu hükmetti.

Böylelikle kardeşler, Pırlant’ın 100 milyon dolarlık servetine de ortak oldu. Kasım Pırlant’a ait İzmir’deki Ege Park Balçova AVM ile 5 yıldızlı Encore Otel gökdeleni geçtiğimiz aylarda İzmirli iş insanı Mehmet Bektur’a 30 milyon dolara satılmıştı.ABD’li kardeşlerin 30 milyon dolara satılan AVM ile gökdelenin satışının iptali için de yargıya başvuracakları öğrenildi.

BABAMIZIN SOYADINI ALACAĞIZ

Sabah’a konuşan Kevin Jackson, konuyla ilgili, “Pırlant soyismini alacağız. Babamın efsanesini, hikâyesini sürdürmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

(Dokuz8 Haber)