DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Tarsus Eğitim SEN’de görev değişikliği

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarsus Eğitim SEN’de görev değişikliği

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Tarsus Şubesi bir açıklama yayımlayarak 3 dönemdir Tarsus Şube Başkanlığı görevini yürüten Yasemin Yücel’in tayin nedeniyle görevinin devredildiğini duyurdu.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, 12. Olağan Kongre dönemine kadar bu görevi Bülent Keser’in üstleneceği belirtildi.

Yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

“23 senedir Tarsus’ta öğretmenlik yapan ve 3 dönem Eğitim SEN Tarsus Şubesi başkanlığını yürüten, Tarsus kamuoyu tarafından emek demokrasi mücadelesinde tanınan ve sevilen Yasemin YÜCEL’in tayininin memleketi Bolu’ya çıkmasından dolayı şube yürütme kurulumuzda zorunlu görev değişikliğine gidilmiştir. 2023 yılı Kasım ayı içinde yapılacak 12. Olağan kongremize kadar şube başkanlığı görevine Bülent KESER seçilmiştir.

Eğitim SEN olarak, Yasemin ve Şahin YÜCEL arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diliyoruz. Kendilerinin sendikamıza ve sendikal mücadeleye katkılarını unutmayacağız.

Geçmişten aldığımız mirasla Eğitim SEN bayrağını işyerlerinde alanlarda daha da yukarıya taşıyarak, eğitim ve bilim emekçilerinin haklarını her koşulda savunmaya; laik, bilimsel ve demokratik eğitim ilkelerinden taviz vermeden mücadelemizi ve dayanışmayı büyütmeye devam edeceğiz”