DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

PSAKD üyelerine gözaltı

Yayınlanma Tarihi : Google News
PSAKD üyelerine gözaltı

Duruşmayı izlemeye katılan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyeleri gözaltına alındı.

Konu hakkında açıklama yapan Alevi Bektaşi Federasyonu ise yaşananlara tepki göstererek, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Açıklama şu şekilde:

Bileşenimiz Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, genel başkanı, genel sekreteri ve Gyk üyelerini gözaltına almak Alevi hareketini aleni tehdit etmektir.

Derhal serbest bırakın!

Aylardır hukuksuz bir şekilde tutuklu bulunan PSAKD Sarıyer şube başkanı Beyhan Gün ve şube saymanı Şimal Deniz’in Çağlayan adliyesindeki duruşmasına katılan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Cuma Erçe, Genel Sekreter İsmail Ateş de dahil olmak üzere 8 kişi gözaltına alındı.

Sivas katillerini serbest bırakıp davayı zamanaşımına uğratan Akp iktidarının Alevi düşmanlığı devam ediyor. Şube başkanı ve yöneticisinin duruşmasına katılan genel başkanı gözaltına alarak milyonlarca Alevi’ye parmak sallıyorsunuz. Ama bizi kapıkullarınızla karıştırmayın.!

Genel Başkan ve Genel Sekreterin gözaltına alınmasının ne anlama geldiğini biliyoruz. Alevi Bektaşi Federasyonu olarak yetkililere sesleniyoruz:

Derhal özür dileyin ve serbest bırakın!